یادداشت؛

شهدا الگوهای ماندگار عصر حاضر

شهادت شهید فخری زاده که در اوج گمنامی یکی از مفاخر علمی عصر معاصر است نشان داد که به چه میزان شهدا با مردم بوده و به‌هیچ‌عنوان به دنبال مطرح کردن نام خودشان نبوده و نخواهند بود

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا،  اغلب زندگی ساده‌ای دارند، همواره میان مردم هستند و در زمان‌هایی که نیاز باشد حاضر هستند جان خودشان را برای آسایش و رفاه مردم به خطر بیندازند، این‌ها تنها گوشه‌ای از سیره و روش زندگی شهدا است.
شهدایی که الگوهای بی‌نظیری برای نسل حاضر هستند که تحت شدیدترین تبلیغات دشمنان در فضای مجازی قرار دارند.
نوجوانان و جوانانی که در دهه سوم و چهارم انقلاب، جنگ تحمیلی و رشادت‌های رزمندگان اسلام را ندیده و درک نکرده‌اند و از همین رو آشنایی زیادی نیز در این زمینه ندارند.
عدم شناخت سیره و الگو گیری از شهدا درواقع هدف اصلی دشمنان نظام است که نباید اجازه داد در این مسیر موفق شوند.
در این میان وظیفه‌ای دستگاه‌های فرهنگی کشور بیش‌ازپیش احساس می‌شود چراکه این دستگاه‌ها می‌توانند این مفاهیم و ارزش‌ها را با زبان روز جامعه به جوانان و نوجوانان انتقال دهند.
شهادت شهید فخری زاده که در اوج گمنامی یکی از مفاخر علمی عصر معاصر است نشان داد که به چه میزان شهدا با مردم بوده و به‌هیچ‌عنوان به دنبال مطرح کردن نام خودشان نبوده و نخواهند بود موضوعی که به‌وضوح می‌توان در وصیت‌نامه شهید حاج قاسم سلیمانی دید.
درواقع باید گفت شهدا به آرزویی دیرینه و نهایی خودشان رسیدند و نیاز است که در این میان این سیره و روش آن‌ها به نسل کنونی انتقال یابد.
تولید فیلم‌های مستند، سینمایی، سریال و ... از زندگی شهدا می‌توان خود بهترین قدم در مسیر شناساندن شهدا به جامعه باشد و در این میان همه دست‌اندرکاران این مهم باید به این وظیفه و تکلیف خود عمل کنند.
قطعاً شناساندن شهدا از زبان هنر بهترین کار آیی را خواهد داشت که نباید به‌سادگی از کنار آن عبور کنیم.

محمود آرزومندی تهیه‌کننده گروه دانش و اقتصاد شبکه یک سیما
ا


انتهای پیام/110


http://qomefarda.ir/22291
اخبار مرتبط

نظرات شما