رعایت نکات بهداشتی در روزبازارهای قم الزامی است/تعطیلی در صورت عدم رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی

معاون خدمات شهری شهرداری قم با بیان اینکه سلامت دست‌فروش‌ها و مردم، مهم‌ترین اولویت ساماندهی روزبازارهای قم است، گفت: در صورت عدم رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی مجبور به تعطیلی روزبازارها هستیم.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا، سید امیر سامع با اشاره به‌ضرورت توجه به رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی در روزبازارها، اظهار داشت: ساماندهی روزبازارها ازنظر فضای باز و محدوده مشخص در سال‌های اخیر انجام شده است.

معاون خدمات شهری شهرداری قم ابراز کرد: در گذشته گاهی روزبازارها در محدوده‌های مسکونی برگزارشده و به کوچه‌های اطراف کشیده می‌شد. سکنه هم به این موضوع به شدت معترض بودند.

سامع با بیان اینکه شهروندان برگزاری چهارشنبه‌بازار و جمعه‌بازارها را در خیابان یادگار امام (ره) به خاطر دارند و این روند معضلات زیادی را برای دست‌فروشان، مشتریان و سکنه فراهم می‌کرد که خوشبختانه این بازارها ساماندهی شد، افزود: این طرح ساماندهی روزبازارها با این هدف که تبعات به حداقل برسد، از چهار سال قبل تاکنون در دستور کار شهرداری قرار گرفت و چند مورد حذف و جابه‌جایی اتفاق افتاده است.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به شیوع کرونا، جلسات مهمی در استان تشکیل و قرار شد همه دستگاه‌های اجرایی پای کار بیایند و ضوابطی بگذارند که برای سلامت دست‌فروشان و مردمی که به این مکان‌ها مراجعه می‌کنند و همچنین سکنه اقداماتی صورت گیرد.

معاون خدمات شهری شهرداری قم با تأکید بر اینکه در جهت کاهش شیوع کرونا، یک سری قواعدی تعریف‌شده و قرار شد هر دستگاهی این قوانین را موردتوجه قرار دهد، گفت: براساس این قواعد، باید دست‌فروشان حتماً با فاصله اجتماعی مستقر شوند و ماسک داشته باشند و در نظارت‌های روزانه نیز اکیپ‌های پیشگیری و رفع تخلفات شهرداری و تیم‌های بهداشت و پلیس‌راه و نیروی انتظامی از ابتدای صبح در محل مستقر شوند تا بتوانیم این کار را انجام دهیم.

سامع یادآور شد: به همین جهت از دست‌فروشان و نمایندگان آن‌ها درخواست می‌کنیم شیوه‌نامه‌ها را رعایت کنند تا در حفظ سلامت خودشان و کسانی که به بازار مراجعه می‌کنند بتوانیم موفق باشیم.

وی تصریح کرد: در غیر این صورت دستگاه‌های استان موظف می‌شوند اقدام به توقف و تعطیلی این روزبازارها کنند، بنابراین رعایت شیوه‌نامه‌ها توسط دست‌فروشان بسیار راحت‌تر و بهتر است تا زمانی که فعالیت بازار بخواهد متوقف شود، این درخواستی است که از این عزیزان داریم و امیدواریم آن را رعایت کنند.
انتهای پیام/


http://qomefarda.ir/23342
اخبار مرتبط

نظرات شما