کلاس‌های حضوری درمدارس قم با ظرفیت ۱۰ نفر دایر می‌شود

مسئول روابط عمومی اداره کل آموزش‌وپرورش قم گفت:با توجه به آبی شدن وضعیت کرونایی قم،‌کلاس‌های حضوری درمدارس با ظرفیت حداکثر ۱۰ نفر دایر می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا، غلامرضا رضایی روز چهارشنبه درگفت‌وگو با خبرنگار ایرنا،‌ افزود: بر اساس آخرین ابلاغیه وزیر آموزش‌وپرورش، دانش آموزان پایه‌های اول و دوم ابتدایی،‌ دانش آموزان مدارس ابتدایی و متوسطه دارای جمعیت کمتر از ۵۰ نفر و هنرجویان هنرستان‌های فنی و حرفه‌ای و کاردانش در شهرهای با وضعیت زرد و آبی باید در کلاس‌های درس حضور یابند.

وی با اشاره به این‌که حضور دانش‌آموز و شیوه حضور آنان با رعایت سختگیرانه دستورالعمل‌های بهداشتی خواهد بود، تاکید کرد: کلاس‌ها با ظرفیت ذکر شده و رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی تشکیل می‌شود تا خانواده‌ها نگرانی از این مساله نداشته باشند.

وی با بیان این‌که برگزاری کلاس‌های حضوری از ابتدای بهمن‌ماه صورت می‌گیرد، خاطرنشان کرد: مدیران مدارس تا پایان دی‌ماه فرصت دارند با تشکیل جلسه شورای مدارس، نسبت به زمینه‌سازی، نحوه حضور و شیفت‌بندی دانش آموزان در کلاس‌های درس، نحوه اجرای دستورالعمل‌های کامل بهداشتی و اطلاع‌رسانی مناسب و به‌موقع به خانواده‌ها اقدام کنند.

رضایی افزود: همکاران اجرایی مدارس نیز باید از ابتدای بهمن‌ماه در مدارس حضور داشته باشند.

وی با اشاره به‌ضرورت آموزش حضوری دانش‌آموزان، اضافه کرد: پایه اول به دلیل ضرورت ارتباط با معلم، نوع آموزش و جنس یادگیری و پایه دوم نیز به دلیل این‌که آموزش‌های آن‌ها همزمان با شیوع ویروس کرونا از ابتدای اسفندماه سال گذشته در پایه اول به‌صورت غیرحضوری صورت گرفت و به‌طور حتم آسیب‌زا بوده است، باید به‌صورت حضوری ادامه یابد.

به گفته وی، کلاس‌های دانش‌آموزان مقطع فنی و حرفه‌ای که کارگاه‌های عملی دارند و مهارت‌آموزی در آن‌ها مهم است نیز جزو مقاطعی است که باید حضوری برگزار شود.

در سال تحصیلی جاری تعداد دانش‌آموزان استان قم با افزایش هشت‌درصدی نسبت به سال تحصیلی گذشته به حدود ۲۷۰ هزار نفر در مقاطع مختلف رسیده است؛ ۶۷۰ فضای فیزیکی و پنج هزار و ۸۰۰ کلاس درس آماده‌شده و تعداد کد فضاهای آموزش‌وپرورش قم حدود یک هزار و ۳۰۰ واحد است.
انتهای پیام/


http://qomefarda.ir/23481
اخبار مرتبط

نظرات شما