دبیر علمی کنگره حضرت آمنه(س)

حضرت آمنه(س) بهترین الگو برای زنان و مردان جامعه است

دبیر علمی کنگره حضرت آمنه(س) با اشاره به اینکه ۲۶ جلد کتاب برای کنگره حضرت آمنه(س) به رشته تحریر در آمده است، گفت: حضرت آمنه(س) بهترین الگو برای زنان و مردان جامعه امروز است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا، آیت‌الله احمد عابدی در نشست خبری اختتامیه کنگره بزرگداشت حضرت آمنه (س) که در سالن جلسات پژوهشکده علامه طباطبایی(ره) برگزار شد اظهار داشت: در هفته آینده روز چهارشنبه ۲۰ اسفند ماه، کنگره حضرت آمنه سلام‌الله علیها برگزار خواهد شد و حمایت‌های آیت‌الله سید محمد سعیدی چراغ راهنمای برگزاری این کنگره مهم بود.

وی افزود: در طی سال‌های اخیر که هجمه‌های فراوانی در فرانسه و بعضی از کشورهای غربی صورت گرفت هم‌زمان وهابی‌ها نیز اهانت‌های متعددی را به رسول خدا شروع نمودند و متأسفانه وهابیت نیز به طریق دیگر همان هجمه‌ها را آغاز نمودند و کتب فراوانی در راستای توهین به آبا و اجداد رسول خدا کتابت کرده و می‌توان گفت هجمه‌هایی که وهابیت به والدین رسول خدا کرده‌اند هیچ‌کس انجام نداده است.

دبیر علمی کنگره حضرت آمنه(س) خاطرنشان کرد: نسبت دادن کفر و شرک به والدین رسول خدا آن‌قدر زیاد است که باید در تاریخ ثبت شود همان زمانی که در عربستان و شهر رسول خدا این‌چنین اهانت‌هایی صورت می‌گیرد هم‌زمان در شهر مقدس قم  کتاب‌هایی در راستای تطهیر و تمجید والدین نبی خدا به رشته تحریر در آمده است.

وی تأکید کرد: باید در تاریخ ثبت شود نگاه تشیع و وهابیت به والدین رسول خدا به چه صورت است و این کنگره هم ازنظر اعتقادی و هم ازنظر اجتماعی و تاریخی بسیار مهم است.

آیت الله عابدی افزود: ازنظر تشیع، رسول خدا و آبا و اجدادش تا حضرت آدم علیه‌السلام همگی بدون استثناء موحد بوده‌اند و رسول خدا نسل در نسل در صلب کسانی بوده است که خداپرست بوده و طهارت آبا و اجدادی رسول خدا یک اصل اعتقادی برای تشیع است.

وی اظهار داشت: ازنظر اجتماعی می‌توان گفت مادر رسول خدا دقیقاً زمانی که بت‌پرستی در مکه ساده‌ترین کار و کفر و شرک یک مسئله عادی و فحشا و منکرات و زناکاری بسیار زیاد بود در این شرایط این بانوی بزرگوار در کنار حضرت خدیجه سلام‌الله علیها و فاطمه بنت اسد به صفت «طاهره» شهرت داشتند و نشان‌دهنده این است که می‌توان در محیط منکرات با طهارت نیز زندگی کرد.

این استاد برجسته حوزه گفت: حضرت آمنه سلام‌الله علیها و این دو بانوی بزرگوار دیگر در حقیقت بهترین الگوهای جامعه امروز هم ازنظر فردی و هم ازنظر اجتماعی  برای زنان و مردان هستند.

وی تأکید کرد: جنبه تاریخی برگزاری این کنگره نیز این است که در کتب شیعه و اهل سنت مطالب فراوانی در خصوص حضرت آمنه سلام‌الله علیها ذکرشده است و برای این کنگره نیز با توجه به زحمات فراوان اساتید حوزوی و دانشگاهی و نویسندگان نیز ۲۶ جلد کتاب به رشته تحریر درآمده که ۱۲ جلد آن نیز چاپ‌شده است و مابقی نیز به‌زودی چاپ خواهد شد.

آیت الله عابدی خاطرنشان کرد: از همان ابتدا یک فراخوان عمومی و یک دعوت خصوصی نیز از نویسندگان در راستای پژوهش و کتابت و…صورت گرفت و حتی کتب نویسندگان عرب‌زبان نیز مورد تحقیق و تقحص قرار گرفته و ترجمه شده است.

انتهای پیام/


http://qomefarda.ir/24481
اخبار مرتبط

نظرات شما