اختتامیه جشنواره ابوذر قم برگزار شد

عصر امروز اختتامیه جشنواره ابوذر استان قم با معرفی نفرات برتر برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا، عصر امروز اختتامیه ششمین جشنواره ابوذر استان قم در سالن شهید آوینی اداره کل فرهنگ و ارشاد استان با حضور مسئولین و اصحاب رسانه برگزار شد و نفرات برتر در بخش های مختلف معرفی شدند.

جشنواره ابوذر امسال هم ازنظر کمی و هم از نظر کیفی پیشرفت داشته است
مهدی تاجیک در این اختتامیه با اشاره به اینکه این جشنواره از مهر ماه با شرایط و تردید شروع شد و فکر نمی کردیم این موفقیت امروز بدست آید،اظهار داشت: به دلیل شیوع ویروس کرونا شرایط سخت بود و برگزاری برخی کارگاه ها در این شرایط بسیار سخت تر بود.
وی ادامه داد: از مهر تا آذر مهلت ارسال آثار بود که تا دی ماه تمدید آثار شد. جشنواره ابوذر امسال هم از نظر کیفی و هم از نظر کمی رشد داشته است.
وی اضافه کرد: تعداد اثرهای دریافتی با۳۰درصد افزایش نسبت به سال قبل به ۶۳۰ مورد بدون ضررهای عکاسان رسید. تعداد شرکت کننده در این جشنواره  از ۱۰۰نفر به ۱۳۶ نفر رسید.
مسئول بسیج رسانه استان با اشاره به اینکه امسال اقدامات جدیدی پیش بینی شد که نتیجه خوبی هم داشت، بیان داشت:۶کارگاه را اجرا کردیم که در این کارگاه بیش از صدنفر شرکت کردند.

جشنواره ابوذر یک جشنواره خودجوش و جهادی است
همچنین درادامه این برنامه  سید موسی حسینی کاشانی با اشاره به اینکه به این جشنواره نگاه های خوبی وجود دارد، اظهار داشت: یکی از این دلایل این است  که جشنواره ابوذر یک جشنواره خودجوش است و به جایی وابسته نیست و متناسب با روحیه بسیجی برپا می شود.
وی ادامه داد: این جشنواره یکی از جشنواره های باکیفیت است که توانسته بین اصحاب رسانه جا باز کندک
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به اینکه ابوذر یکی از جشنواره های حرفه ای است، گفت: نگاه های مختلفی در این جشنواره در کنار هم قرار میگیرند.هدف همه یکی است که رسیدن به آن تراز رسانه انقلابی است.
وی خاطرنشان کرد: جشنواره ابوذر میتواند جایگاه بالاتری را پیدا کند. امسال کارگاه های مختلفی برگزار شد که نشان از راهبردی بودن جشنواره است.
حسینی کاشانی عنوان داشت: این جشنواره به نقطه ای رسیده که تولیدات برای این جشنواره اختصاصی است.

اصحاب رسانه مانند حضرت ابوذر باشند
احمد حاجی زاده رئیس ستاد کنگره شهدای استان قم در ادامه این اختتامیه با اشاره به اینکه خود عنوان ابوذر دارای شخصیت است، گفت: ابوذر برای گفتن حرف حق از هیچ چیزی ترس نداشت و در آن زمان هرچه خواستن دهان او را ببندند نتوانستند.

جشنواره ابوذر هرسال رشد و پیشرفت داشته است
همچنین در ادامه این اختتامیه ابوالقاسم مقیمی مدیرعامل سازمان فرهنگی هنری ورزشی شهرداری قم با اشاره به اینکه این جشنواره هر سال رشد و پیشرفت کرده است و هر سال دغدغه مندتر شده است، گفت: کارگاه های تخصصی یکی از این ایده های مهم است که نتیجه آن امروز مشخص است.
وی ادامه داد: با همکاری خانه مطبوعات استان برای توسعه موارد خبری و ورود اقشار جوان تر به این عرصه و تقویت شهروند خبرنگار بحث مباحث دوره خبرنگاری را در فرهنگ سرا دنبال کنیم.

اصحاب رسانه با اخبار مناسب در جامعه امید آفرینی کنند
همچنین در ادامه این برنامه سرهنگ کبیری پور، معاون هماهنگ کننده سپاه قم با اشاره به اینکه قطعا کار اصحاب رسانه بیانگر حق و حقیقت و روشن کردن زوایای برخی مسائل است، افزود: می شود برخی از حوادث را از نگاه دیگری بیان کرد تا بتوان در جامعه امید ایجاد کردکه حضرت آقا هم در بیانیه گام دوم انقلاب به امید آفرینی به نسل جوان اشاره کرده اند.

رسانه مهمترین قدرت عصر حاضر است
همچنین در انتهای این مراسم حجت الاسلام لطفی نیاسری با اشاره به اینکه در عصر حاضر مهمترین قدرت رسانه است، گفت:داشتن چنین قدرت و نعمتی درست و بجاست که باید برای مردم مصرف شود.


انتهای پیام/160


http://qomefarda.ir/24495
اخبار مرتبط

نظرات شما