۷۴ هزار و ۸۷۶ قبض برق صادر شده در قم در رده کم‌مصرف قرار دارد

سرپرست معاونت فروش و خدمات مشترکین شرکت توزیع نیروی برق قم گفت: ۷۴ هزار و ۸۷۶ قبض صادر شده در این استان مشمول طرح امید شده و رایگان است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا، سید محمدرضا غفوری  افزود: تعداد مشترکان مشمول برق امید با توجه به میزان مصرف مشترکان متغیر است و ممکن است در ماه‌هایی از سال افزایش یا کاهش داشته باشد.

وی اضافه کرد: برق امید مخصوص مشترکان خانگی و با هدف اصلاح الگوی مصرف می‌باشد که در این طرح مشترکان به سه بخش کم مصرف،‌ خوش مصرف و پرمصرف تقسیم می‌شوند.

وی ادامه داد: ۶۹ هزار و ۹۱۹ اشتراک شهری و چهار هزار و ۹۵۷ اشتراک روستایی کم‌مصرف، ۲۳۹ هزار و ۱۲۳ اشتراک شهری و هشت هزار و ۹۰۹ اشتراک روستایی خوش مصرف و ۱۸۴ هزار و ۵۷۶ قبض شهری و پنج هزار و ۸۱ قبض روستایی پرمصرف هستند.

به گفته غفوری، مشترکانی که مصرفشان در چهارماه گرم سال از خرداد تا شهریور ۲۰۰ کیلووات و در سایر ماه‌ها زیر ۸۰ کیلووات است، کم‌مصرف هستند و برق مصرفیشان رایگان محاسبه می‌شود.

وی بیان کرد: ساکنان دایمی روستاها شامل این طرح هستند و ساکنان فصلی و باغ‌ویلاها مشمول طرح نمی‌شوند.

وی افزود: افزایش درآمدی که بابت کاهش مصرف برق در استان داریم بیشتر از کاهش درآمدی است که به‌واسطه رایگان شدن برق تعدادی از مشترکان صورت گرفته است.

سرپرست معاونت خدمات مشترکین شرکت توزیع برق قم اضافه کرد: مشترکان برق با اصلاح روش‌های استفاده از وسایل برقی از جمله کولر گازی می‌توانند با کاهش مصرف برق جزو مشترکان کم‌مصرف شوند.




انتهای پیام/


http://qomefarda.ir/24522
اخبار مرتبط

نظرات شما