آیت الله کعبی:

آمریکا با FATF به دنبال اعمال بهتر تحریم ها است/پیوستن به اف‌ای‌تی‌اف باعث تسلط بیشتر دشمن بر اقتصاد داخلی است

عضو هیئت‌رئیسه مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه پیوستن به اف‌ای‌تی‌اف باعث تسلط بیشتر دشمن بر اقتصاد داخلی است، گفت: در حقیقت آمریکایی‌ها می‌خواهند ما به اف‌ای‌تی‌اف بپیوندیم تا با شفاف شدن اطلاعات مالی کشورمان برای آن‌ها، فرایند تحریم‌ها را بهتر پیش ببرند.

آیت‌الله عباس کعبی در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی قم فردا با اشاره به نقش شفافیت اطلاعات مالی در موفقیت تحریم‌ها اظهار داشت: در حقیقت آمریکایی‌ها می‌خواهند ما به اف‌ای‌تی‌اف بپیوندیم تا با شفاف شدن اطلاعات مالی کشورمان برای آن‌ها، فرایند تحریم‌ها را بهتر پیش ببرند.
وی ادامه داد: پیوستن به اف‌ای تی اف دست آمریکا را برای تحریم‌های بیشتر و هوشمندانه‌تر باز می‌کند.
عضو حبرگان رهبری افزود: مسئول وقت مبارزه با تروریست و جرایم مالی وزارت خزانه‌داری آمریکا در تبیین جایگاه اف‌ای‌تی‌اف می‌گوید «برای قرار دادن ایران در تنگنا و سخت‌تر کردن شرایط برای این کشور به حضور این کشور در اف‌ای‌تی‌اف نیازمندیم» ؛ چرا باید به اف‌ای‌تی‌اف بپیوندیم تا به مؤلفه‌های ساخت، حفاظت و تقویت شفافیت بانکی وزارت خزانه‌داری آمریکا کمک شود؟ از کسانی که به دنبال این موضوع هستند تعجب می‌کنیم. 
وی اضافه کرد:  اگر ما به اف‌ای‌تی‌اف نپیوندیم، هیچ اتفاقی برایمان رخ نمی‌دهد؛ شاهد این مدعی نیز این است که در زمانی که اف‌ای‌تی‌اف ما را در لیست سیاه خود قرار داده بود، از زمستان سال ۹۸ تاکنون بالغ بر ۶۵ میلیارد دلار صادرات و واردات داشته‌ایم. 
آیت الله کعبی با اشاره به اینکه پیوستن به اف‌ای‌تی‌اف نه تنها باعث دور زدن تحریم‌ها نمی‌شود، بلکه اگر به آن بپیوندیم دست خودمان را نیز در دور زدن تحریم‌ها خواهیم بست، خاطرنشان کرد: پیوستن به اف‌ای‌تی‌اف بر خلاف منافع و مصالح ملی بوده و نوعی کمک به وزارت خزانه داری آمریکا برای شناختن تراکنش‌های مالی و تسلط بیشتر بر اقتصاد داخلی خودمان است؛ از مجمع تشخیص مصلحت نظام می‌خواهیم با این موضوع قاطعانه برخورد کنند و جلوی پیوستن ایران به آن را بگیرند. 

انتهای پیام/


http://qomefarda.ir/24657
اخبار مرتبط

نظرات شما