مدیر کل حفاظت محیط زیست قم مطرح کرد:

شناسایی 48 نفر متخلف توسط یگان حفاظت محیط زیست/ارائه سوخت یورو4 در تمام جایگاه های استان تا پایان سال

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قم از شناسایی 48 نفر متخلف توسط یگان حفاظت محیط زیست در 9 ماهه گذشته خبر داد و گفت: تا پایان سال تمام جایگاه های ارائه سوخت استان سوخت یورو 4 به شهروندان ارائه خواهند داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا، سید رضا موسوی پیش از ظهر امروز در کنفرانس خبری خود به مناسبت هفته هوای پاک با اشاره به این که در استان قم مسائل و مشکلات خاصی وجود دارد، اظهار داشت: یکی از سیاست ها در حفاظت از محیط زیست ، استفاده از تمام ظرفیت های موجود برای بهبود وضعیت  می باشد.
وی ادامه داد:یکی از این ظرفیت ها استفاده از ظرفیت رسانه برای اطلاع رسانی برخی موارد است.
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قم با اشاره به بخش معاونت فنی این اداره کل، گفت: در 9 ماهه ابتدایی امسال 446 مجوز تاسیس ، 213 مورد مجوز بهره برداری استعلام شده است که از این تعداد 17 مرود مخالفت شده است.
وی بیان داشت: در این مدت 9 ماهه معاونت نظارت این اداره حدود هزار مورد سرکشی از واحدهای استان را انجام داده است و 204 مورد هم نمونه برداری از آلاینده ها انجام گرفته است.
موسوی با اشاره به بررسی وضعیت آلایندگی صنایع در استان ، عنوان داشت: مسئولیت تشخیص و معرفی صنایع آلاینده بر عهده این اداره کل می باشد که در فصل بهار 17 مورد، فصل تابستان 24 مورد و فصل پاییز15 مورد بررسی صورت گرفته است.
وی ابراز داشت: به صورت روزانه در سطح شهر سیستم های پایش و سنجش هوا اطلاع هوای شهر را نمایش می دهد؛ 5 واحد صنعتی در استان مجهز به سیستم آنلاین پایش و سنجش هوا می باشند؛ 50 مورد اخطاریه برای برخی واحد های آلاینده صادر شده است.
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قم با اشاره به یگان حفاظت استان ، خاطرنشان کرد: در مدت 9 ماهه ابتدایی سال 48 نفر متخلف توسط یگان حفاظت شناسایی و به مراجع قضایی معرفی شده اند که 172 مورد تخلف شناسایی شده است.
وی اضافه کرد: در این 9 ماهه 3400 عقرب و 237 مورد عنوان پرندگان و پستانداران از متخلفین کشف و ضبط شده است البته 9 قبضه سلاح هم که یک مورد قاچاق بود کشف شد.
موسوی با اشاره به اینکه در این مدت از تخریب یک و نیم هکتار از اراضی ملی جلوگیری شده است، گفت: 5هکتار از راضی هم در تابستان دچار آتش سوزی شد.
وی عنوان داشت: برخی برنامه های هفته هوای پاک از جکله نشست با تشکل ها در خصوص محیط زیست، گارگاه های آموزشی،برگزاری همایش و برخی موارد دیگر می باشد.
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قم با اشاره به همایش روز بزرگداشت هوای پاک، گفت: این همایش روز شنبه 29 دی ماه 9 صبح در سالن شهرداری با حضور شخصیت های استانی و کشور برگزار خواهد شد.
وی ابراز داشت: تا پایان سال تمام جایگاه های ارائه سوخت استان سوخت یورو 4 به شهروندان ارائه خواهند کرد.
موسوی با اشاره به اینکه فعلا استان در خصوص آلودگی هوا با خودرو درگیر نیست، گفت: 10 واحد بازیافت سرب در استان فعال است که همه آنها تحت نظارت و کنترل سیستم ها می باشد البته در گذشته 200 مورد واحد غیر مجاز بازیافت سرب فعال بود که با آنها برخورد شد.


انتهای پیام/160
http://qomefarda.ir/2639
اخبار مرتبط

نظرات شما