رییس سازمان صنعت،‌ معدن و تجارت قم در گفتگو با قم فردا مطرح کرد :

سهم دو درصدی قم از معادن کشور / افزایش حدود ۳۰ درصدی قیمت نان در استان

رییس سازمان صنعت،‌ معدن و تجارت قم با اشاره به اینکه چرخه تامین،‌ توزیع و نظارت بر بازار استان بدون توقف جریان دارد، گفت: در بخش معدن نیز قم دارای ظرفیت‌های مطلوبی است و ۲درصد معادن کشور در این استان قرار دارد.

 محمود سیجانی در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی قم فردا با اشاره به اینکه چندین سال است که در شرایط جنگ اقتصادی هستیم، اظهار داشت: این رزمندگان جبهه اقتصادی که تولید کننده و یا اصناف و معادن و... هستند در  جبهه تولید به کشور و مرد بسیار کمک کردند.
وی ادامه داد: در حوزه صنعت در بسیاری از شاخص ها از استان ها دیگر پیشرو هستیم.

تولید لوازم خانگی در قم جزء اولویت هاست
رییس سازمان صنعت،‌ معدن و تجارت قم بیان کرد: تولید لوازم خانگی در قم از جمله اولویت‌های سازمان صنعت استان است چرا که تولید این محصولات اشتغال زیادی ایجاد می‌کند و همچنین به عنوان صنعت پیشران موجب شکل‌گیری خیلی از صنایع پایین دستی می‌شود.

وی با اشاره به این که امروز قم در تولید برخی از محصولات مرتبط با لوازم خانگی رتبه اول کشور را دارد، افزود: براساس راهبرد داخلی سازی محصولات مورد نیاز کشور و خنثی سازی تحریم‌ها، تلاش داریم قم را به قطب تولید انواع لوازم خانگی با لحاظ بالاترین استاندارهای موجود تبدیل کنیم.

سیجانی گفت: تمام فعالیت‌های سازمان صنعت قم در طول سال مطابق هدفگذاری‌های انجام شده‌ در کارگروه‌های تخصصی است و به همین علت شاهد شفافیت کامل در اجرای طرح‌های صنعتی استان هستیم.

وی ادامه داد: به عنوان نمونه بر اساس برنامه‌ریزی صورت گرفته برای تامین اقلام بهداشتی مورد نیاز مردم در ایام شیوع کرونا، قرار شد واحدهای تولید کننده این محصولات در قم فعال شود که در همین راستا اکنون ۱۵ واحد تولید ماسک با ظرفیت تولید روزانه ۲ میلیون ماسک در قم فعال است.

رییس سازمان صنعت،‌ معدن و تجارت قم با اشاره به این که جذب سرمایه در بخش صنعت قم بر اساس اسناد بالادستی استان صورت می‌پذیرد، افزود: با توجه به موقعیت ویژه قم بسیاری از سرمایه گذاران جذب این استان می‌شوند.

۲ درصد معادن کشور در قم است

وی همچنین بیان کرد: در بخش معدن نیز قم دارای ظرفیت‌های مطلوبی است و ۲درصد معادن کشور در این استان قرار دارد که با استفاده از سیاست‌های حمایتی به دنبال ارزش‌افزوده بیشتر در این بخش هستیم.

سیجانی ادامه داد: جلوگیری از خام فروشی راهبرد اصلی سازمان صمت قم در رابطه با استفاده مطلوب از ظرفیت‌های معدنی استان است و در این راستا از حضور بخش خصوصی در توسعه فعالیت‌های معدنی استقبال می‌کنیم.

چرخه تامین،‌ توزیع و نظارت بر بازار استان بدون توقف جریان دارد

وی گفت: در حوزه بازرگانی نیز قم از جمله استان‌های تاثیر گذار در بحث تامین بازار است و با تلاش‌های دستگاه‌های متولی، چرخه تامین، توزیع و نظارت بر بازار استان به صورت مستمر و بدون توقف جریان دارد.

رییس سازمان صنعت،‌ معدن و تجارت قم در ادامه به موضوع قیمت نان اشاره کرد و افزود: در این رابطه باید شرایطی فراهم شود که هم نانوا و هم مردم راضی باشند.

وی بیان داشت: آخرین افزایش قیمت نان در سال ۹۸ بوده‌است و در سال‌ ۹۹ هزینه‌های جاری نانوایان با افزایش مواجهه شده‌است،‌ به همین خاطر از اواخر سال گذشته افزایش قیمت نان به صورتی که بیشتر به نفع مصرف کنندگان باشد در دستور کار بوده و نانوایان گرامی نیز براساس مسئولیت اجتماعی خود این موضوع را پذیرفته‌اند.

افزایش 30درصدی قیمت نان در استان
سیجانی گفت: براین اساس با افزایش حدود ۳۰ درصدی قیمت نان در نانوایی‌هایی که سهمیه آرد خود را به صورت دولتی دریافت می‌کنند و نانوایی‌هایی که از آرد نیمه دولتی استفاده می‌کنند،‌ موافقت شد که این موضوع به زودی پس از تصویب اجرا می‌شود.

وی افزود: پس از ابلاغ قیمت‌های تعیین شده،‌ نظارت بر نانوایی‌های استان افزایش یافته و با افرادی که خارج از این دستورالعمل قیمت را افزایش دهند،‌ برخورد قانونی لازم صورت می‌گیرد.


انتهای پیام/160


http://qomefarda.ir/27177
اخبار مرتبط

نظرات شما