آیت الله مکارم شیرازی:

قوه قضائیه با قدرت در برابر دلال بازی و رانت خواری بایستد

این مرجع تقلید گفت: دلال بازی و رانت خواری دو معضل کنونی کشور است که باید با جدیت جلوی این امور گرفته شود تا بازار آشفته، آرامش یابد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا،  آیت الله مکارم شیرازی پیش از ظهر امروز در دیدار حجت‌الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای رئیس جدید قوه قضائیه که در دفتر این مرجع تقلید برگزار شد، قوه قضائیه را قوی قوه نظام دانست و اظهار داشت: من فکر میکنم قوه قضائیه قوی ترین قوه هاست برای اینکه قوای دیگر مثل این قوه نمی توانند مقصودشان را عملی کنند. دولت تا مجلس تصویب نکند نمی تواند کاری کند.
وی ادامه داد: مجلس تا زمانی که قوانین تصویب، ابلاغ و اجرا نشود هیچ کاری نمی تواند بکند اما در مقابل قوه قضائیه می تواند جلوی فساد و مفسدین را بگیرد  و حکم صادر کند و این خیلی مهم است.
این مرجع تقلید بر ضرورت حمایت از قوه قضائیه تاکید و بیان داشت: این نهاد انقلابی باید از تمام توان و ظرفیت خود بهره بگیرد تا به اهداف خود در کشور برسد.
وی تصریح کرد: قوه قضائیه باید از توان و ظرفیت خود به صورت حداکثری استفاده کند البته موانعی بر سر راه قوه قضائیه وجود دارد که بعضی از این موانع قابل برداشت و بعضی از آن غیر قابل برداشت است.
آیت الله مکارم شیرازی طولانی شدن مدت زمان دادرسی را مورد توجه قرار داد و گفت: اگر تشریفات رسیدگی به پرونده ها کوتاه شود به طوری که مردم نتایج کار را زودتر ببینند و به نتیجه برسد مشکلاتشان کم خواهد شد.
وی تاکید کرد: دلال بازی و رانت خواری دو معضل کنونی کشور است که باید با جدیت جلوی این امور گرفته شود تا بازار آشفته، آرامش یابد.
معظم له تصریح کرد: ما امیدوار به خدا هستیم که حضرتعالی موفق شوید و کاری کنید که اعتماد مردم برگردد.


انتهای پیام/110


http://qomefarda.ir/27518
اخبار مرتبط

نظرات شما