آیت‌الله حسینی بوشهری:

استعدادیابی باید از محلات شروع شود / ورزش در مبادلات بین‌المللی تعیین‌کننده است

رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با بیان این که ورزش در مبادلات بین‌المللی تعیین‌کننده است، گفت: استعدادیابی باید از محلات شروع شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا، آیت‌الله سید هاشم حسینی بوشهری پیش از ظهر امروز در دیدار  سید حمید سجادی وزیر ورزش و جوانان با اشاره به توصیه‌های اسلام و اهل‌بیت (ع) در زمینه ورزش اظهار داشت: امروزه افکارعمومی دنیا قدرت و توان یک کشور را با موفقیت‌هایی که مردم آن کشور در عرصه‌های علمی، ورزشی و ... کسب می‌کند، می‌سنجد و به عبارت ساده‌تر وزن کشورها با ورزش و قهرمانی‌های ورزشکاران سنجیده می‌شود.
وی به ادغام‌های صورت‌گرفته در طی دهه‌های گذشته اشاره کرد و گفت: ادغام جهاد سازندگی و جهاد کشاورزی نشان داد که این باید در ادغام سازمان‌ها دقت نظر صورت بگیرد چرا که جهاد سازندگی در زمان خود اقدامات بسیار ارزشمندی انجام می‌داد که احساس می‌شود با این ادغام آن کارایی خودش را از دست داد.
حسینی بوشهری افزود: وزارت ورزش و جوانان نیز از جمله وزارتخانه‌هایی است که با ادغام روبرو شد که انتظار می‌رود این اقدام موجب نشود که خدمت‌رسانی این وزارتخانه در حوزه ورزش و جوانان با مشکل روبرو شود.
وی توجه به محلات را موردتوجه قرارداد و بیان داشت: استعدادیابی وزارت ورزش و جوانان باید به سطح محلات برسد و مسئولان  با حضور در محل‌های بازی کودکان از همان ابتدا بر کشف استعدادها توجه داشته باشند.

رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم تأثیر ورزش در مبادلات بین‌المللی را نیز مهم برشمرد و ابراز داشت: ورزش علاوه بر مزیت‌ها و ویژگی‌های فردی و آمادگی جسمانی در عرصه بین‌الملل حائز اهمیت است به‌طوری‌که ورزش امروزه در مبادلات بین‌المللی تعیین‌کننده است.
عضو خبرگان رهبری به ورزش استان‌ها نیز اشاره کرد و گفت: وزارت ورزش و جوانان در راستای تربیت مربی و داور ورزشی به‌ویژه در رشته فوتبال برنامه‌ریزی داشته باشد.
وی حضور مربیان خوب خارجی در کشور را فرصتی مغتنم عنوان کرد و بیان داشت: در کنار استفاده از مربیان خارجی باید به دنبال کادرسازی در داخل نیز باشیم و مربیان قدرتمند و با دانشی تربیت کنیم.
حسینی بوشهری موفقیت های بانوان ورزشکار کشورمان با حجاب اسلامی را ارزشمند عنوان کرد و گفت:
ورزشکار نظام اسلامی با ورزشکار یک کشور سکولار باید متفاوت باشد و جایگاه معارف دینی و اخلاقی در بین ورزشکاران برجسته باشد.

انتهای پیام/110


http://qomefarda.ir/29147
اخبار مرتبط

نظرات شما