رئیس مجلس در دیدار با آیت الله علوی گرگانی:

اقتصاد و فرهنگ از اولویت های مهم مجلس است

رئیس مجلس با اشاره به اینکه با همکاری دولت در تلاش هستیم تا قدرت خرید مردم را بالا ببریم، گفت: اقتصاد و فرهنگ از اولویت های مهم مجلس یازدهم است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا،  محمدباقر قالیباف پیش از ظهر امروز در دیدار با آیت الله علوی گرگانی که در دفتر معظم له برگزار شد ضمن تبریک هفته وحدت با اشاره به وضعیت فعلی مجلس، اظهار داشت: در مجلس یازدهم نیروهای انقلابی با یک ترکیب جمعیتی مناسب به فعالیت می پردازند.
وی ادامه داد: بافت مجلس را اغلب نیروهای جوان تحصیلکرده، متدین و مومن تشکیل داده اند که به مجلس نشاط جوانی توأم با روحیه انقلابی می دهند و بخش عمده دیگر نیز مدیران باتجربه گذشته در حوزه اجرایی هستند که شناخت عمیقی از مشکلات کشور دارند.
رئیس مجلس گفت: در حوزه کارشناسی اقتصادی، فرهنگی، صنعتی و دانش بنیان نیروهای بسیار باکیفیت و بروزی در مجلس حاضر هستند که فرصت مغتنمی است.
وی اضافه کرد: جهت گیری مجلس بر اساس رهنمودهای رهبر معظم انقلاب به دو موضوع اقتصاد و فرهنگ اختصاص یافته است. در مدت کاری مجلس و موضوع نظارتی، طرح ها و لوایحی که در جهت مسائل اقتصادی و فرهنگی است را سرلوحه قرار دادیم برای مثال در حوزه اقتصادی موضوع مسکن را در نظر گرفتیم و تلاش کردیم اشکالات مسکن مهر را برطرف کرده و نقاط قوت آن را تقویت کنیم که به زودی در این حوزه با همت دولت اتفاقات خوبی خواهد افتاد.
قالیباف در ادامه با اشاره به تصویب طرح تسهیل صدور مجوز برخی کسب و کارها، عنوان کرد: مردم در گذشته برای ایجاد یک شغل برای مثال احداث یک دامپروری باید بیش از 90 بار به دستگاه های دولتی در ارگان های مختلف مراجعه می کردند تا مجوز بگیرند که ما کاملا موضوع را برعکس کردیم.
وی خاطرنشان کرد: در حوزه معیشت کرونا یک نوبت سبد معیشتی برای خانواده ها در نظر گرفتیم، تدبیری برای مالیات مسکن های خالی اندیشیده و اقداماتی در حوزه بورس داشتیم، همچنین در دستور کار داریم تا بتوانیم یارانه ای را که عملا نصیب دلالان می شود با تدبیری برای افزایش قدرت خرید مردم مستضعف استفاده کنیم.
رئیس مجلس در ادامه با اشاره به افزایش بودجه حوزه فرهنگی در سال 99 و 1400 به 2.5 برابر، عنوان کرد: همچنین با همکاری دولت تلاش داریم افزایش ماهانه نقدینگی را کنترل کنیم تا بالا نرود که همین امر باعث افزایش قدرت خرید می شود.
قالیباف با اشاره به مسائل بین المللی و هسته ای نیز اظهار داشت: قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم ها را تصویب کردیم که یکی از خلع های جدی بود و توانست برای کشور تولید قدرت کند و امروز می بینیم در جریان مذاکرات وین، همین قانون است که دست مذاکره کنندگان را باز کرده است.
وی افزود: در جریان مذاکرات همواره وزارت خارجه آمریکا به ایران می گفت این اقدامات در اختیار ما نیست و کنگره تصمیم گرفته و ما نمی توانیم چیزی بگوییم و اکنون تصویب این قانون در مجلس قدرت دیپلمات های ما را افزایش داده و زیر بار هر ادعای آنها نمی رویم.


انتهای پیام/160


http://qomefarda.ir/29254
اخبار مرتبط

نظرات شما