رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم:

انتظار مردم از مجلس مقابله با گرانی و جلوگیری از کاهش ارزش پول ملی است

رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم توجه به گرانی‌های اخیر و کاهش ارزش پول ملی را خواستار شد و گفت: مبارزه با گرانی افسارگسیخته، کاهش ارزش پولی ملی دو مشکل کنونی کشور در زمینه اقتصادی است که در این میان نگاه‌ها به مجلس شورای اسلامی است که با وضع قوانین از این گردنه‌ها عبور کنیم.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا، آیت‌الله حسینی بوشهری ظهر امروز در دیدار با محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی که در دفتر جامعه مدرسین حوزه علمیه قم برگزار شد، با اشاره به انتظارات بالا از مجلس یازدهم اظهار داشت: مجلس یازدهم همان گونه که رهبر انقلاب فرمودند به‌عنوان یک مجلس انقلابی است و به همین علت انتظارات و توقع از این مجلس بسیار زیاد است.
وی با بیان این که مجلس یازدهم باید الگویی برای مجلس تراز انقلابی باشد، تاکید کرد:  قانون‌گذاری و تأیید نهایی قراردادها و معاهده‌های بین‌المللی دو مأموریت مهم مجلس شورای اسلامی است که باید نمایندگان به‌خوبی این دو مأموریت را انجام دهند.
رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم توجه به گرانی‌های اخیر و کاهش ارزش پول ملی را خواستار شد و گفت: مبارزه با گرانی افسارگسیخته، کاهش ارزش پولی ملی دو مشکل کنونی کشور در زمینه اقتصادی است که در این میان نگاه‌ها به مجلس شورای اسلامی است که با وضع قوانین از این گردنه‌ها عبور کنیم.
وی ادامه داد: در کنار این موضوعات توجه به مسئله جمعیت و کاهش موالید نیز باید موردتوجه قرار گیرد چرا که در آینده این نظام نیازمند نیروی جوان و متخصص است.
وی به موضوع مهم جمعیت و پیری کشور اشاره کرد و بیان داشت: جمعیت کشور رو به پیری می‌رود هرچند که در دهه‌های گذشته شعارهایی که در خصوص فرزند کمتر زندگی بهتر در زمان‌های بیان شد از یک مقطعی اشتباه بود اما به‌هرحال باید این مشکل را برطرف کرد.

آیت‌الله حسینی بوشهری ادامه داد: مسئله جمعیت بسیار کلیدی است و انتظار ما از مجلس قوی و انقلابی رسیدگی به این مهم است در کنار این موضوعات بحث اشتغال عمومی یک نگرانی جدی است و در برخی مواقع دیده می‌شود خانواده‌ای یک یا دو بیکار دارند.
وی نقش مجلس را در همه امور مهم برشمرد و گفت:  وظیفه مجلس شورای اسلامی دادن رأی اعتماد به وزرا و نظارت بر عملکرد آن‌ها است که نشان می‌دهد به چه اندازه از جایگاه بالایی برخوردار است.
رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم فضای مجازی را موردتوجه قرارداد و گفت: یکی از مسائل مهم بحث مدیریت فضای مجازی است که تبدیل به یک دغدغه‌ای جدی است چرا که در این فضا ولنگاری‌های زیادی وجود دارد و ما نتوانستیم در این زمینه استقلال داشته باشیم.
وی با بیان این که  نظر جامعه مدرسین، مراجع و علما این نیست که جلوی فضای مجازی گرفته شود، تصریح کرد: باید نوع مدیریت و شکل کار باید به‌گونه‌ای باشد که متناسب با جامعه اسلامی باشد به‌طوری‌که ضمن بهره‌مندی از فضای مجازی از خطرات و آسیب‌های آن جلوگیری کرد.
عضو خبرگان رهبری در بخش دیگری از صحبت‌های خود اظهار داشت:  تاکید کرد: نمایندگان باید به امر قانون‌گذاری، ریل‌گذاری امور و موضوعات کلیدی بپردازند و در این میان نباید مسائل جزئی به‌عنوان اصل قرار بگیرد.
وی ادامه داد: نیاز به یک تحول اساسی و انقلاب اداری داریم که تاکنون رخ نداده و باید موردتوجه قرار بگیرد.انتهای پیام/110


http://qomefarda.ir/29258
اخبار مرتبط

نظرات شما