به همت انتشارات کتاب جمکران؛

کتاب «نخل و نارنجِ» یامین‌پور چاپ می شود

کتاب «نخل و نارنج» نوشته وحید یامین‌پور درباره زندگی شیخ مرتضی انصاری به زودی توسط انتشارات کتاب جمکران منتشر و راهی بازار نشر می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا، کتاب «نخل و نارنج» نوشته وحید یامین‌پور اولین اثر داستانی درباره زندگی و زمانه شیخ مرتضی انصاری است که به همت انتشارات کتاب جمکران در روزهای آینده راهی بازار می شود.
اثرگذاری شیخ مرتضی انصاری بر جریان فقه شیعه مشهور است و تلاش مثال‌زدنی و ستودنی او در تربیت شاگردانی که ساختار علمی دین را قوت بخشیدند و شاگردان‌ آن‌ها بعدها دنیا را تکان دادند بر همه مشخص است.
شاگردانی که این عالم تربیت کرد، پرچمدار مبارزات سیاسی تاریخ‌ساز در خاورمیانه شدند؛ به‌عنوان نمونه میرزا محمدحسن شیرازی عهده‌دار زعامت دینی شیعیان شد وتوانست در برابر قرارداد استعماری عصر ناصرالدین شاه فتوای مهم تحریم تنباکو را صادر کند و مردم را به مقاومت فرابخواند.
پیروزی میرزای شیرازی توانست راه را بر جنبش‌های بعدی فراهم کند و دیگر شاگردان شیخ انصاری در ربع نخست قرن چهاردهم هجری توانستند نخستین انقلاب ۱۰۰ ساله اخیر را در منطقه خاورمیانه رهبری کنند. مکتب علمی و فقهی او شاگردانی چون امام خمینی(ره) داشت که اولین حکومت دینی در دوران غیبت کبری را بنا کردند.
کتاب «نخل و نارنج» به‌زودی در ایام دهه فجر توسط انتشارات کتاب جمکران منتشر و راهی بازار نشر می‌شود.

انتهای پیام/160
http://qomefarda.ir/3323
اخبار مرتبط

نظرات شما