مدیر کل بنیاد شهید وامور ایثارگران استان قم:

مردم قم در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب میهمان لاله ها می شوند

مدیر کل بنیاد شهید وامور ایثارگران استان قم گفت: همزمان با چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی مردم قم در میهمانی 6000 لاله گلگون کفن دوران انقلاب اسلامی، دفاع مقدس و مدافعان حرم با آرمانهای شهدا تجدید میثاق می بندند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا، سردار سید جواد هاشمی افزود: برنامه میهمانی لاله ها از برنامه های محوری ستاد بزرگداشت دهه فجر و از سوی کمیته ایثارگران دهه فجر به دبیری بنیاد شهید وامور ایثارگران دنبال می شود، در این برنامه 72 گلزار شهید در قم غبار روبی، گلباران و عطر افشانی می شود. .

مسوول کمیته ایثارگران دهه فجر استان قم ادامه داد: برنامه میهمانی لاله ها با حضور کلیه خادمان شهدا، خانواده شهدا،مردم قم و مسوولان در تمامی گلزارهای شهری و روستایی برگزار می شود. این برنامه در سطح شهر به صورت محوری در گلزارهای علی بن جعفر(ع) ، بهشت معصومه(س)، امامزاده ابراهیم(ع)، سوم خرداد و شیخان برگزار می شود و کاروان های گل از مسجد باب الجنه به سمت گلزار علی بن جعفر(ع) و از میدان معصومیه به سمت گلزار امامزاده ابراهیم (ع) حرکت می کند.

سردار هاشمی اضافه کرد: همچنین گلباران توسط یک فروند بالگرد در شهر قم انجام می شود، نیروهای نظامی و انتظامی نیز با حضور در گلزارهای قم به مقام شامخ شهدا ادای احترام نموده و با آرمانهای شهدا تجدید میثاق می بندند.

وی گفت: دیدار،  تکریم و تجلیل از مقام شامخ خانواده معظم شهدا و ایثارگران ترویج فرهنگ ایثار و شهادت است، روحیه ای که طی چهاردهه موجب ایستادگی و مقاومت ملت در برابر تمامی دسیسه های دشمنان است، در این طرح دیدار از 180 جانباز دوران انقلاب اسلامی و 35 خانواده شهید دوران انقلاب و دیدار با کلیه جانبازان قطع نخاعی و دیدار با تنها جانباز 70 درصد دوران انقلاب اسلامی از برنامه هایی است که از 12 بهمن ماه آغاز و تا 22 اسفند روز شهید ادامه دارد.

سردار هاشمی افزود: از دیگر برنامه های انجام شده و در حال انجام در این ایام توزیع دفترچه های اقامت به اتباع شاهد و ایثارگر برای نخستین بار با ارایه 24 دفترچه است که تا 250 دفترچه ادامه می یابد، گلبانگ انقلاب در مدرسه شاهد نمازی خواه با حضور آیت الله حسینی بوشهری، برگزاری مراسم توسط تشکل های شاهد و ایثارگر تشکل دعای سمات والدین شهدا در روز 12 بهمن و تشکل آزادگان با حضور آزادگان دوران انقلاب با برنامه خاطره گویی و تبیین دستاورد های انقلاب اسلامی است.

وی گفت: اعزام کاروان های ورزشی به مسابقات ملی چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و کسب مقام نایب قهرمانی مسابقات دارت توسط بانوی ایثارگر قم ازدیگر برنامه های این ایام بوده است.

کمیته ایثارگران دهه فجرانقلاب اسلامی با حضور 18 دستگاه و با ارایه 20 برنامه کار خود را آغاز کرد، از آن جمله برنامه غبار روبی و عطر افشانی مزار شهدا در 72 گلزار شهید، دیدار از خانواده معظم شهدا از سوی بنیاد شهید و مسوولان دستگاههای اجرایی استان، نصب تصاویر شهدای انقلاب درسطح شهر و در محل شهادت ایشان، نواختن زنگ ایثار در مدارس، برگزاری یادواره های شهدا، مسابقات ورزشی، جشن انقلاب در مدارس، تبلیغات محیطی، ایجاد ایستگاه صلواتی، پیشنهاد افتتاح پروژه ها به نام شهدا است.


انتهای پیام/160
http://qomefarda.ir/3620
اخبار مرتبط

نظرات شما