آمریکا ۹ فرد و ۲ نهاد ایرانی را تحریم کرد

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا، دفتر کنترل دارایی‌های خارجی وزارت خزانه‌داری آمریکا روز (چهارشنبه)  ۹ فرد و ۲ نهاد ایرانی دیگر را به فهرست تحریم‌های خود افزود.

دو مجموعه ایرانی «افق نو» و «نت پیگرد سماوات» به اتهام ارتباط ادعایی با آنچه «جنگ الکترونیک» و حملات سایبری (علیه آمریکا) خوانده شده است، هدف تحریم‌های ثانویه وزارت خزانه‌داری آمریکا قرار گرفته‌اند.

حسین عباسی، مجتبی معصوم‌پور، میلاد میرزابیگی و حسین پرور به اتهام ارتباط با شرکت نت پیگرد سماوات تحت تحریم‌های ثانویه آمریکا قرار گرفته اند.

حامد قشقاوی، غلامرضا منتظمی، نادر طالب‌زاده اردوبادی و زینب مهنا طالب‌زاده نیز به اتهام ارتباط با شرکت افق نو هدف تحریم‌های ثانویه وزارت خزانه‌داری آمریکا قرار گرفته‌اند.

محمدباقر شیرین‌کار نیز از دیگر افرادی است که امروز تحت تحریم‌های آمریکا قرار گرفت. 

استیون منوشین، وزیر خزانه‌داری آمریکا، ضمن اعلام خبر تحریم‌های جدید ضد ایران و تکرار اتهامات بی‌اساس مقامات واشنگتن علیه کشورمان، گفت: آمریکا در حال اتخاذ اقداماتی علیه افراد ونهاد‌هایی است که در حملات (ادعایی) سایبری مخفیانه ایران علیه آمریکا در داخل و خارج از این کشور نقش دارند.

وزیر خزانه‌داری آمریکا همچنین گروه افق نو را به ترویج یهودی‌ستیزی و انکار هولوکاست متهم کرد و افزود در یک همایش برگزارشده توسط این نهاد، اطلاعات زیانباری از شرکت‌کنندگان گردآوری شده است.انتهای پیام/
http://qomefarda.ir/3919
اخبار مرتبط

نظرات شما