«لحظه گرگ و میش» متوقف نمی‌شود

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا،

محمدرضا مالکی که امسال در جشنواره فیلم فجر دو فیلم «دیدن این فیلم جرم است» و «غلامرضا تختی» را روی پرده داشت، این روز‌ها سریال تلویزیونی «لحظه گرگ و میش» را هم روی آنتن دارد. او اعتقاد دارد جای فیلمنامه قدرتمند و سیر داستانی مناسب را در میان سریال‌های تلویزیونی، خالی است. مالکی به خبرنگار خبرگزاری تسنیم، گفت: «لحظه گرگ و میش» به خوبی توانسته مخاطب خودش را جذب کند، چون هم فیلمنامه قدرتمند و سیر روایی جذابی دارد و هم کارگردانی حساس به ظرافت‌ها این مجموعه تلویزیونی را به آنتن رسانده، بعد از مدت‌ها مخاطب یک سریال مخاطب‌پسند و با محتوا را ببیند.

وی مشکل امروز سینمای ایران و حتی تلویزیون را در نظارت بر فیلمنامه‌ها و سناریو‌ها دانست و گفت: مشکل ساختاری سینما و تلویزیون به فیلمنامه برمی‌گردد. چرا که برخی از آثار را می‌بینیم که بازیگر، پلان، صحنه‌پردازی و همه‌چیز ایده‌آل است، اما کسی به حفره فیلمنامه فکر نکرده است. یعنی من احساس می‌کنم تمام این سرمایه و انرژی که گذاشته می‌شود نمی‌تواند مخاطب را راضی کند. چرا که سینمای ما تحت تأثیر سینمای ترجمه است و در تلویزیون هم درگیر کپی‌کاری‌هایی هستیم. وقتی به دهه ۶۰ و ۷۰ فیلم‌هایمان برمی‌گردیم با کار‌های خوبی، چون "اجاره‌نشین‌ها" و فیلم‌های تجاری عاشقانه‌ای که ابوالفضل پورعرب بازی می‌کرد مخاطب راضی می‌شد. ولی الان فیلم‌ها چه در تلویزیون و چه در سینما مخاطب را راضی نمی‌کند. چون ما می‌خواهیم فیلم‌هایمان را به سمت فیلم‌های اروپایی ببریم. این کپی‌کاری در ضعف فیلمنامه خودش را نشان می‌دهد.

وی با انتقاد از بازپخش‌های سریال «لحظه گرگ و میش» تصریح کرد: بسیاری از هنرمندان این سریال در صفحات مجازی خودشان هم نوشته‌اند که در زمان پخش به دلیل حضور در پروژه‌های دیگر موفق به تماشای این سریال نشده‌اند در زمان بازپخش آنقدر نامنظم روی آنتن می‌رود که جسته و گریخته مخاطب سریال خودشان بوده‌اند. امیدوارم هرچه زودتر تلویزیون به یک کنداکتور منسجم و منظم برسد تا کمتر شاهد چنین اتفاقاتی باشیم.

مالکی خاطرنشان کرد: افتخار داشتم بازیگر دهه ۸۰ «لحظه گرگ و میش» باشم؛ آنقدر در این مقطع روایی از اسعدیان آموختم که امیدوارم چنین سریال‌ها و مجال‌هایی تداوم داشته باشد. اسعدیان به واقع یک راوی صادق و کاربلد است. واقعاً خلأ دکوپاژها، پرداخت فیلمنامه‌ای و کارگردانی دقیق و با ظرافت او در تلویزیون احساس می‌شود.

او درباره ادامه این سریال نیز گفت: مجموعه تلویزیونی "لحظه گرگ‌ومیش" که از دوشنبه اول بهمن‌ماه، هر روز از ساعت ۲۰:۴۵ دقیقه روی آنتن شبکه سه قرار گرفته، پخش آن تا پایان سال ادامه خواهد داشت.

به گزارش تسنیم، سریال "لحظه گرگ‌ومیش" در روز‌های پایانی شهریور ۹۶ کلید خورد و اواخر سال ۹۶ "فاز یک" آن به پایان رسید و تصویربرداری "فاز دو" این سریال در اوایل خرداد ۹۷ آغاز شد و اواخر آبان ۹۷ به اتمام رسید. فاز اول این سریال در دهه ۶۰ و ۷۰ می‌گذرد و فاز دوم نیز در ادامه آن سال‌ها و ۱۰ سال بعد خواهد بود. فاطمه گودرزی، فرید سجادی حسینی، شهره سلطانی، علیرضا کمالی، المیرا دهقانی، حسام محمودی، کریم قربانی، سیامک احصایی، احسان امانی، وحید آقاپور، ناصر سجادی حسینی، لیلا بلوکات، پانیذ برزعلی، نیما نادری، مدیا ذاکری، پاشا رستمی، رها خدایاری، مهرنوش مسعودیان، آروین گالستیان، آیدا نامجو، زهره ساداتی، مهتاب اکبری و مهدی ملاک از بازیگران سریال «لحظه گرگ و میش» هستند.

نگارش این مجموعه ۵۰ قسمتی را به صورت مشترک مونا انوری زاده و همایون اسعدیان برعهده داشتند. داستان این مجموعه روایتگر فراز و فرود خانواده‌ای اصیل ایرانی در طول سه دهه است. این سریال با محوریت زندگی تنها دختر خانواده که از دهه ۶۰ با حوادث گوناگونی از قبیل: جنگ، تحولات اقتصادی و اجتماعی و … آغاز و تا زمان معاصر ادامه خواهد داشت.انتهای پیام/
http://qomefarda.ir/3935
اخبار مرتبط

نظرات شما