نماینده سابق مجلس:

بیانیه رهبر انقلاب چشم انداز سیاست خارجی را مشخص کرد/ دولت در همه ابعاد مرزبندی خودش را با اروپا مشخص کند

نماینده سابق مجلس شورای اسلامی بابیان این‌که بیانیه رهبر انقلاب چشم‌انداز سیاست خارجی را مشخص کرد، گفت: دولت در همه ابعاد مرزبندی خودش را با اروپا مشخص کند.

محمدحسن آصفری در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی قم فردا، با اشاره به بیانیه راهبردی رهبر انقلاب برای دهه پنجم انقلاب و ترسیم نقشه راه درزمینهٔ سیاست خارجی، اظهار داشت: تجربه چهل‌ساله انقلاب نشان داده هرزمانی که در چهل سال گذشته به بیگانگان امیدوار بودیم شکست خوردیم و علاوه بر این در این سال‌ها جزء خباثت و خیانت از سوی آمریکا ملت ایران چیز دیگری از این کشور ندیده است.
وی افزود: این کشور چشم طمع به‌نظام و کشور دارد و این مهم بارها ثابت‌شده است اما بااین‌حال برخی‌ها نمی‌خواهند این واقعیت را قبول کنند.
آصفری تأکید کرد: در طول 40 سال انقلاب همیشه شاهد رفتارهای ارباب مآبانه و رعیتی توسط آمریکایی‌ها علیه ملت ایران بوده‌ایم حتی برخی از کشورهای غربی و اروپایی همگام با آمریکا از رژیم صهیونیستی حمایت کرده، حامی صدام در جنگ تحمیلی بوده و در بسیاری از موارد منافقین و گروهک معاند نظام را تقویت، مسلح و حمایت کردند تا به‌نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران ضربه بزنند.
وی افزود: در برخی از موارد هم تلاش‌هایی که کشورهای غربی و به‌خصوص آمریکا برای ایجاد ارتباط با جمهوری اسلامی ایران می‌کنند برای منافع خودشان است.
رفتارهای آمریکا نشان‌دهنده دشمنی آمریکا با جمهوری اسلامی ایران است
این کارشناس سیاسی ابراز داشت: رفتارهای آمریکا نشان‌دهنده دشمنی آمریکا با جمهوری اسلامی ایران است و به همین علت است که مقام معظم رهبری در بیانیه راهبردی خودشان برای دهه پنجم انقلاب به‌خوبی به این مهم اشاره می‌کنند.
وی تأکید کرد: در اقتصاد مقاومتی نیز همان‌طوری که مقام معظم رهبری تأکیددارند اگر نگاه ما به‌جای بیرون به توان داخلی کشورمان باشد قطعاً موفق خواهیم شد.
آصفری ابراز داشت: تأکید مقام معظم رهبری هم بر این مهم استوار است که تا زمانی که خودمان را در همه زمینه‌ها توانمند نکنیم مطمئناً آمریکایی‌ها چشم طمع خودشان را از کشور درنخواهند داشت و بر همین اساس زمانی ما می‌توانیم با این‌گونه کشورها ارتباط داشته باشیم که خودمان در جایگاه بالا و قدرتمندی باشیم.
وی ادامه داد: اگر دست بالا را داشته باشیم این‌گونه کشورها به دنبال ارتباط با جمهوری اسلامی ایران خواهند بود و نه ما.
نماینده سابق مجلس شورای اسلامی بیان داشت: اگر ما در جایگاه ضعف و نیاز به این‌گونه کشورها قرار داشته باشیم قطعاً نمی‌توانیم به خواسته‌های خودمان دست پیدا بکنیم.

در دولت روحانی نگاه غرب مآبانه بر کشور حاکم است
وی به موضع دولت در سیاست خارجی اشاره کرد و گفت: در دولت روحانی نگاه غرب مآبانه بر کشور حاکم است به‌طوری‌که چشم و امید وی به غرب است حتی در مورد برجام نیز این مهم ثابت شد.
نماینده سابق مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: دولت هم اگر علاقه‌مند به رابطه با آمریکا دارد بایستی زمانی این ارتباط را داشته باشیم که در نقطه اوج قرار داشته باشیم.
وی ادامه داد: امروز همه توان دولت باید بر روی این موضوع باشد که با استفاده از ظرفیت‌های داخلی در همه‌ای زمینه‌ها توسعه پایدار داشته باشیم.
آصفری ابراز داشت: در خصوص رابطه با اروپا نیز باید بگویم در برجام مشخص شد که اروپا هم بدون آمریکا هیچ اقدامی انجام نمی‌دهد و این کشورها در زمین‌بازی که آمریکا برایشان فراهم کرده بازی می‌کنند.
وی افزود: امروز سطح مبادلاتی که اروپا با آمریکا دارد قابل قیاس با سطح مبادلاتی که با جمهوری اسلامی ایران دارد نیست و به همین علت اروپا قطعاً به سمت این کشور جبهه‌گیری می‌کند.
نماینده سابق مجلس تأکید کرد: باید برای رابطه با اروپا یک بسته مشخصی داشته باشیم و در همه ابعاد مرزبندی خودمان را مشخص کنیم.انتهای پیام/110
http://qomefarda.ir/3943
اخبار مرتبط

نظرات شما