کریمی قدوسی:

تضعیف جایگاه ولایت هدف دشمن است/اینستاکس هم مانند برجام است

کریمی قدوسی با اشاره به اینکه تضعیف جایگاه و اصل ولایت هدف دشمن است، گفت: اینستاکس هم مانند برجام است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا، سید جواد کریمی قدوسی  جمعه شب بعد از نماز مغرب و عشا در مسجد دوطفلان مسلم قم با اشاره به  پیام راهبردی و تاریخ ساز رهبر معظم انقلاب، اظهار داشت: یکی از نکات مهمی که مقام معظم رهبری در فراز اول پیام خود به آن اشاره کرده این است که در بین همه انقلاب ها، انقلاب اسلامی توانست یک چله به اصول و آرمان ها وفادار بماند؛چرا این جا این اتفاق رخ داد؛ دلیل این مسئله همان ساختار نظامی است که بر اساس نظام امامت و حاکمیت ولایت فقیه به وجود آمده است.
وی ادامه داد: اصول انقلاب توسط کسی که در جایگاه رهبری قرار دارد حفظ می شود؛ ولی فقیه کسی هست که تاکتیک ها را تغییر می دهد ولی اصول را همیشه حفظ می کند؛بخش از این پیام این مفهوم را می رساند که ما در این چهل سال دست از اصول برنداشتیم اما تغییر روش و تاکتیک داده ایم ولی هیچگاه با کسی با اصولمون معامله نکرده ایم.
اصل ولایت فقیه هدف دشمن می باشد
کریمی قدوسی با اشاره به اینکه اساسی ترین محور و نکته و عمود خیمه نظام ما بحث ولایت فقیه می باشد که مورد هدف دشمن هم می باشد، بیان داشت:  اوایل در دوره امام خمینی(ره) با تئوری ولایت مخالفت می کردند کسی جرائت نمی کرد نسبت به شخص امام تعرض داشته باشد اما در این دوران به مصداق آن شخص ولی امر مسلمین را مورد تهاجم قرار می دهند.
وی اضافه کرد:در این نوع جنگ دو روش بکار می برند که در روش اول نام می برند و خود آن شخص و اطرافیان و یارانش را مورد هدف قرار می دهند که این مسئله در نظام اسلامی که نگاه ویژه ای به جایگاه ولایت و رهبری وجود دارد که خیلی خطرناک نیست.
کریمی قدوسی افزود: تمام نیاز های جامعه ، اداره کشور، روابط داخلی و خارجی را ردیف می کنند و از دل این مسائل ظرفیتی را بیرون می آورند و روی این ها پروژه ویژه ای می گذارند و این ها را مانند دانه های زنجیر کنار هم می گذارند و با یک نگاه راهبردی بجای اینکه نوع مدیریت را زیرسوال ببرند می گویند که چرا رهبری اقدامی نمی کند و جلوی این ها را نمی کیرد؛ جنس همه این مسائل انتقاد از ولایت است که آرام آرام این انتقاد ها توسعه پیدا می کند و در هر انتقاد ی آن جایگاه معنوی ولایت نرم نرم افول پیدا می کند و اگر هم ادامه پیدا کند این منتقد تبدیل به مخالف ولایت خواهد شد.
وی عنوان داشت: منقد تبدیل به مخالف ولایت و منتقد وضع موجود می شود و منتقد هم این مشکلات را ناشی از این می بیند که امامش نمی تواند و یا نمی گذارد، زمان می گذارد و بعد از مدتی می بینیم که بخش از جامعه شده است معترض و مخالف که در این جا دشمن به هدف خود برای نابودی حکومت اسلامی رسیده است.
کریمی قدوسی با اشاره به حوادث تروریستی اخیر، گفت: یکی از اهداف طراحان آن این است که مردم بگویند یکی از وظایف رهبری تامین امنیت می باشد چرا که نیروهای نظامی در اختیار او می باشد؛ عبید الله آن جمعیت را از کجا آورد برد کربلا ، جمعیتی که برای امام حسین ع نامه نوشته بودند، او معیشت آنها را کنترل کرد و مردم را از فقیر شدن ترساند و آنها را به جنگ داخلی تهدید کرد.
وی ادامه داد: در همین انقلاب آقایان ما را از جنگ می ترساندند؛ نماینده مجلس در جلسه غیر علنی  گفت اگر شما همکاران رای به این FATF وCFT ندهید شاهد خواهید بود بازهم فرزندانتان یتیم و زنان بیوه می شوند ، امریکا به ما حمله خواهد کرد پس برای جلوگیری از این اتفاق رای دهید تا کشور حفظ شود.
کریمی قدوسی  با اشاره به اینکه فکر از قدیم تا کنون استمرار دارد و فقط چهره تغییر کرده است، ابراز داشت: دوماه قبل در امریکا دستور جلسه آنها بازخوانی تجربه فروپاشی شوروی سابق بوده است، نسل جدید نسل زمان شوری را باخوانی کرده اند و دیده اند که چه شباهتی بین شوروی آن زمان با ایران امروز وجود دارد پس می توان ایران را با تجربه فروپاشی شوروی از پای درآورد.
وی افرود:چند هفته قبل آقای رحیمی نماینده تربت جام حیدریه در صبحانه کاری مجلس حرف هایی زد که بسیار شباهت داشت به سخنان ظریف در کمیسیون امنیت ملی با گزارشی که به ما رسید از جلسه میز اقدام و براندازی در امریکا که مانند هم بود.
نمایند مجلس عنوان داشت: روز آقای ظریف به ما گفت که روزی من حرف بزنم لیستی آماده کرده ام که اقداماتی که انجام گرفت تا نگذارند برجام عملیاتی شود؛ کدام بند و ماده که برای ایران ایجاد تکلیف کرده بود را ما انجام ندادیم ،  ما صد درصد همه را که انجام دادیم و ده گزارش هم آژانس داد که ایران تمام تعهدات خود را انجام داده است دیگه باید چکار می کردیم که آقای ظریف نکردیم وما را تهدید می کند؛ از نظر آنها که آقای روحانی هم گفت موشک هوا کردیم برد آنهارا ارتقا دادید.
وی  در ادامه با اشاره به اینستاکس بیان داشت: امروز آقایان مانند برجام اینستاکس را مبنای کار قرار داده اند و می خواهند آن را به هر نحوی حفظ کنند؛ اینستاکس آخرین ورژن بیانه غربی ها می باشد که روی زمین هیچ اقدام صورت نگرفته است و می گویند میخاهیم در آینده شرکتی در اروپا ثبت کنیم که سه کشور سهام دار آن می باشد که هر کشور سه هزار یورو داخل آن سرمایه می گذارند برای کار تجاری با ایران.
کریمی قدوسی با اشاره به اینکه چرا معاملات تجاری را با بانک انجام نمی دهند، گفت:تعهدات اروپا در برجام خرید نفت، فروش هواپیما و قطعات، برداشتن تحریم های بانک ها، فروش قطعات خودرو و آلیژا ها و... که یکی از این تعهدات اروپایی بعد از انجام تعهدات در داخل انجام نشده و هیچ کدام هم در اینتاکس نیامده است.
وی ادامه داد: همین اینستاکس سه شرط دارد که یکی از این شرط ها دست از قدرت موشکی برداشتن، دست از قدرت منطقه غرب آسیا بردار و شرط سوم هم تصویب کنوانسیون های FATF و CFT است.


انتهای پیام/160
http://qomefarda.ir/3949
اخبار مرتبط

نظرات شما