مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم خبر داد:

فعالیت بیش از دو هزار نفر در زمینه هنرهای تجسمی در قم/اعلام فراخوان عضویت در انجمن هنرهای تجسمی قم

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم با اشاره به فراخوان عضویت در انجمن هنرهای تجسمی قم، گفت:بیش از دو هزار نفر در زمینه هنرهای تجسمی در قم فعالیت دارند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا، سید موسی حسینی کاشانی پیش از ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه قم با موضوع انجمن هنرهای تجسمی، اظهار داشت: یکی از سیاست های جدی اداره کل، بهره گیری از ظرفیت های انجمن های فرهنگی و هنری در اجرای برنامه‌هاست.

وی ادامه داد: انجمن های فرهنگی و هنری را به عنوان یکی از بازوان توانمند اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی می دانیم و اعتقاد داریم اگر انجمن ها فعال باشند، برنامه های باکیفیتی را می توان دنبال کرد و به اجرا در آورد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم با اشاره به فعالیت انجمن های متعدد فرهنگی و هنری در قم، گفت: هنرهای نمایشی، هنرهای تجسمی، عکاسان، خوشنویسی، مطبوعات، سرود و آهنگ های انقلابی، سینمای جوان، ادبی، اتحادیه چاپخانه‌ها، ناشران و فعالان قرآنی از انجمن های فعال در قم هستند.

وی بیان داشت: جشنواره ها، همایش ها و دوسالانه های مختلفی در قم به همت انجمن های یاد شده در طول سال برگزار شده است.  

حسینی کاشانی با اشاره به شکل گیری هیئت مدیره جدید انجمن هنرهای تجسمی قم، گفت: اعضای جدید در مجمع عمومی انجمن هنرهای تجسمی در مهرماه سال جاری با مشارکت اعضای این انجمن انتخاب شدند.

وی با بیان اینکه روح تازه ای به انجمن هنرهای تجسمی دمیده شده است، افزود: با روحیه خوبی که آقای سلطانی رئیس انجمن هنرهای تسجمی قم دارند، از ظرفیت پیشکسوتان این عرصه نیز بهره گیری خواهند کرد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم با اشاره به اینکه بر اساس برآوردهای ما، بیش از دو هزار نفر در زمینه هنرهای تجسمی در قم فعالیت دارند، تصریح کرد: هنرهای تجسمی، خانواده بزرگی در قم دارد و مجموعه های نقاشی، گرافیک، نگارگری، کاریکاتور و تصویرسازی و مباحث نظریه هنر زیرمجموعه این انجمن هستند.

وی بر لزوم ایجاد بانک اطلاعاتی کاملی از هنرمندان عرصه هنرهای تجسمی در قم تآکید کرد و گفت: بر این اساس، فراخوان اعلام عضویت در انجمن هنرهای نمایشی، اطلاع رسانی می شود.

حسینی کاشانی با دعوت از هنرمندان هنرهای تجسمی برای عضویت در این انجمن، گفت: تعدادی از هنرمندان پرونده دارند اما همچنان هنرمندانی هستند که چراغ خاموش فعالیت دارند و اسم ایشان در جایی ثبت نیست و به همین دلیل از حمایت خاصی برخوردار نیستند.

وی با بیان اینکه انجمن هنرهای تجسمی جزو انجمن های فعال محسوب می شود، تصریح کرد: اخیراً دهمین دوره دوسالانه نگارگری در قم برگزار شد و آثار در دو نگارخانه اشراق و فرهنگ اکران شد.  

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی همچنین با اعلام فراخوان سیزدهمین دوسالانه آثار طراحان گرافیک استان قم، گفت: با یک وقفه دوساله، شاهد برگزاری دوسالانه طراحان گرافیک خواهیم بود.


انتهای پیام/160
http://qomefarda.ir/4089
اخبار مرتبط

نظرات شما