همسر شهید مدافع حرم در گفتگو با قم فردا:

گره خوردن نام همسران شهدا با حضرت ام‌البنین افتخار است/ همسران شهدا در ثواب راه شهدا سهیم هستند

همسر شهید روشنایی گفت: حضرت ام‌البنین(س) شأن و مقام رفیعی نزد اهل بیت دارند، و این افتخار بزرگی برای مادران و همسران شهدا است که روز وفات ایشان را به نام مادران و همسران شهدا نام‌گذاری کردند.

 آمنه محمدی همسر شهید مدافع حرم سید سجاد روشنایی در گفتگو با خبرنگارقم فردا،  اظهار داشت:  حضرت ام‌البنین(س) شأن و مقام رفیعی نزد اهل بیت  دارند، و این افتخار بزرگی برای مادران و همسران شهدا است که روز وفات ایشان را به نام مادران و همسران شهدا نام‌گذاری کردند.

همسر شهید مدافع حرم اظهار داشت: حضرت ام البنین(س) در عمل نشان دادند که خود و فرزندانشان را فدای ولایت می کنند آنجائی که بعد از واقعه عاشورا با وجود اینکه چهار پسر رشید خود را از دست داده بود سراغ امام و ولی شان را می گرفتند، همسران و مادران شهدا نیز باید از حضرت ام البنین الگو بگیرند و همه سختی ها و مشکلات بعد از شهادت فرزند و همسر را با دیدن رضایت ولی فقیه تحمل کنند که این تحمل و صبر اجر بزرگی دارد.

وی گفت: شهید روشنایی امام علی(ع) را الگوی خودشان در زندگی قرار داده بودند و به ساده زیستی در زندگی علاقه داشتند و به من هم همیشه سفارش می‌کردند شما هم حضرت زهرا(س) را الگوی خودت قرار بده و همیشه ساده زندگی کنید.

محمدی گفت: شهدا به این مقام رفیع رسیدند زیرا در زندگی دنیایی خود نیز به دیگران ازجمله خانواده و همسر احترام می‌گذاشتند،  سید سجاد همیشه چه در خانه و چه در مهمانی و جمع‌های شلوغ به من احترام می‌گذاشتند  و همیشه در کارها از من مشورت می‌گرفتند و در کارهای خانه و بچه‌داری خیلی به من کمک می کردند، و به  دخترانم هم باوجود سن کمی که داشتند سفارش می کردند در کارهای خانه به مادرتان کمک کنید و همیشه احترام مادر  را نگه دارید و به حرف های مادر گوش دهید.

همسر شهید مدافع حرم اظهار داشت: سید سجاد نزدیک اعزام به سوریه به من می گفت باید مسئولیت زندگی را قبول کنید.

خوشحالم که در عاقبت بخیری همسرم شریک و همراه بودم

وی با اشاره به نقش تأثیرگذار همسران شهدا قبل و بعد از شهادت بیان داشت: نقش همسران رزمندگان در جبهه های مختلف مقاومت روحیه  دادن به همسر است زیرا اگر رزمندگان از صبر و مقاومت و همراهی همسرانشان اطمینان نداشته باشند نمی توانند در جبهه های اسلام حضور پیدا کنند، یک مرد وقتی مشاهده می کند همسر وی در راهی که او قدم بر می دارد و هم عقیده است و حاضر است برای آن سختی ها را تحمل کند استوارتر گام بر می دارد من این مسئله را به وضوح در رفتار سید سجاد دیدم.

  محمدی خاطرنشان کرد: شهید روشنایی خیلی به مأموریت اعزام می‌شدند قبل از رفتن به مأموریت سوریه من فقط یک کلمه به ایشان گفتم آن هم این بود وقتی به ی زیارت حرم حضرت رقیه و حضرت زینب رفتید نائب الزیاره من هم باش؛ سید سجاد از شنیدن این حرف من واقعاً خوشحال شد و انرژی گرفت و با روحیه خیلی خوب به این مأموریت رفت و من از این بابت خوشحالم که در عاقبت بخیری همسرم شریک و همراه بودم.

همسر شهید مدافع حرم گفت: زندگی بدون همسر و با داشتن دو دختر کوچک سختی زیادی دارد من روزهای اول واقعاً می دانستم چگونه بدون سید سجاد از عهده زندگی بر خواهم آمد من عنایت شهدا و اهل بیت را شنیده بودم و صبری که به خانواده شهدا می دهند اما در این 3 سال این عنایت را از نزدیک مشاهده مردم اکنون با همه دردها و غم‌ها در زندگی سختی و مشکل نمی‌بینم آن هم به خاطر حضور خود شهید در زندگی و عنایت خداوند است.

مهمترین وظیفه همسران شهدا تربیت صحیح فرزندان شهید است

وی بیان داشت:  مهمترین سختی و یا مسئولیتی که برای همسران شهدا وجود دارد زنده نگه داشتن نام و یاد شهید است همچنین خوب تربیت کردن بچه های شهید که به نوعی به عنوان الگوی هم سن و سال‌هایشان مطرح هستند این روزها تنها دغدغه من این است که دختران شهید ان شاالله مانند حضرت زینب(س) تربیت شوند و صبر نبود پدر را از حضرت زینب بگیرند، البته من ایمان دارم که حضرت زینب(س) از صبر خودشان به ما عطا فرمودند.

محمدی افزود: بزرگ ترین سختی من و بچه ها بعد شهادت همسرم دلتنگی است که با رفتن به گلزار شهدا رفع می شود، بچه خیلی از من در مورد نبود پدرشان می‌پرسند من هرگز مقابل دختران شکوه و گلایه نمی‌کنم به آن‌ها می‌گویم دعا کنید ان شاالله به زودی زمینه ظهور آقا امام زمان(عج) فراهم شود تا پدر شما هم با امام زمان بیایند آن‌ها  هم خوشحال می‌شوند و برای ظهور آقا دعا می‌کند.


انتهای پیام/170
گالری عکس
http://qomefarda.ir/4093
اخبار مرتبط

نظرات شما