مشاور رئیس مجلس شورای اسلامی:

بیانیه رهبر انقلاب یک چراغ راه معقول برای گام دوم انقلاب است/ هدف آمریکا ضربه زدن به استقلال نظام است

مشاور رئیس مجلس شورای اسلامی بابیان این‌که هدف آمریکا ضربه زدن به استقلال نظام است، گفت: بیانیه رهبر انقلاب یک چراغ راه معقول برای گام دوم انقلاب است به‌طوری‌که عمل به آن تمام توطئه‌های دشمنان را از بین می‌برد.

منصور حقیقت پور در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی قم فردا، با اشاره به بیانیه راهبردی رهبر انقلاب برای دهه پنجم انقلاب، اظهار داشت:همواره موضع‌گیری‌ها و مطالبی که مقام معظم رهبری مطرح می‌کنند، مبتنی بر اندیشه‌ای ناب شیعی است .
وی با اشاره به بخشی از بیانیه رهبر انقلاب در خصوص عدالت، افزود: بیانات رهبری در خصوص عدالت  به ما می‌گوید اشتباهاتی در مسیر اجرای عدالت بوده که باید برگردیم و اصلاح کنیم .
حقیقت پور تصریح کرد: این بیانیه این امکان را می‌دهد که ما رفتارهای و اعمال خودمان را در 40 سال گذشته بررسی کنیم و همچنین برای 40 سال آینده نیز برنامه‌ریزی کنیم.
وی خاطرنشان کرد: کلیدواژه‌هایی که رهبر انقلاب در این بیانیه آورده‌اند برای این نگاه طولانی‌مدت و نیم‌قرنی است که رهبر انقلاب در ماه‌های گذشته به آن اشاره‌کرده‌اند و می‌تواند یک چراغ راه معقول باشد.
نماینده دوره نهم مجلس شورای اسلامی تأکید  کرد: کلیدواژه‌هایی که در این بیانیه به‌کاررفته می‌تواند شاکله و استخوان‌بندی چشم‌انداز 50 ساله نظام را تنظیم کند.
وی بابیان این‌که هنوز کاستی‌های فراوانی داریم و باید به این مهم هم توجه کنیم، ابراز داشت: نظام اگر ده‌ها دوره هم انتخابات بگذارد باید همه نگاه‌ها جهادی و در مسیر عدالت‌خواهی باشد تا به اهداف خود برسیم.
حقیقت پور در پاسخ به این سؤال که چرا آمریکا قابل‌اعتماد نیست و مقام معظم رهبری نیز به همین مهم در بیانیه اشاره‌کرده‌اند،گفت: قطعاً آمریکایی‌ها احساس این‌که در این کشور یک انقلاب شده است را نمی‌کنند و فکر می‌کنند رژیم پهلوی در مسند کار است درحالی‌که در این کشور یک انقلابی برپایه استقلال و آزادی شده است.
وی ادامه داد:  این‌که آمریکا برای خودش مستقل باشد و جمهوری اسلامی ایران برای خودش استقلال داشته باشد یکی از اهداف اصلی انقلاب بوده است.
مشاور رئیس مجلس شورای اسلامی بیان داشت: آمریکا باید این را بپذیرد که ما هم برای خودمان دیدگاه داریم و از خوی استکباری خودش دست بکشد.
وی افزود: آمریکایی‌ها در 40سال گذشته نشان دادند که هنوز مست هستند و فکر می‌کنند در دوران پهلوی هستند و باید 4 یا 5 ضربه دیگر مانند ضرباتی که در عراق و سوریه خوردند، بخورند تا از این مستی خارج شوند.
انتهای پیام/110
http://qomefarda.ir/4216
اخبار مرتبط

نظرات شما