اعضای خبرگان رهبری مطرح کردند:

مسئولان سادگی و پاکی زندگی آیت الله مومن را الگوی خود قرار دهند/ آیت الله مومن از حامیان اصلی انقلاب بود

دو تن از اعضای خبرگان رهبری با بیان این که آیت الله مومن از حامیان اصلی انقلاب بود، تصریح کردند: مسئولان سادگی و پاکی زندگی آیت الله مومن را الگویی خود قرار دهند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا، آیت الله مومن فقیه پارسا و عالِم ربانی در حالی شامگاه پنج شنبه دارفانی را وداع گفت که عمر بابرکت ایشان در مسیر انقلاب و ولایت رهبری صرف شد و در این میان تالیفات و شاگردان زیادی به یادگار گذاشت.

آیت‌الله محمد دانش‌زاده قمی (مؤمن) متولد ۲۳ دی ماه ۱۳۱۶ در قم بود. ایشان تحصیلات مقدماتی را در قم و ابتدا در مکتبخانه و سپس در «مدرسه جامع تعلیمات دینی» گذراند و همزمان، به تحصیل در حوزه علاقه‌مند شد. آیت الله مومن با بهره‌گیری از اساتیدی چون امام (ره)، علامه طباطبایی، آیت‌الله مشکینی، آیت‌الله حائری یزدی و آیت‌الله گلپایگانی گلپایگانی به درجه اجتهاد رسید.

این فقیه عالیقدر از ابتدای شروع نهضت امام خمینی(ره) در کنار ایشان بود و بارها توسط ساواک دستگیر و تبعید شد.

وی بعد از انقلاب نیز در مجلس خبرگان رهبری، شورای نگهبان و تشکیل دادگاه های انقلاب نقش داشت و همواره از یاران نزدیک و مورد اعتماد رهبر کبیر انقلاب بود.

آیت الله مومن در این سال ها همواره در کنار رهبر انقلاب بود و در برهه ای از تاریخ انقلاب و زمانی که عده ای به دنبال تشکیک در مرجعیت رهبر انقلاب بودند در کنار ایشان ایستاد و از حقانیت رهبری حمایت کرد.

مسئولان سادگی و پاکی زندگی آیت الله مومن را الگوی خود قرار دهند

آیت الله عسگر دیرباز در گفتگو با خبرنگار ما با بیان این که رحلت ایشان واقعا دردناک بود، اظهار داشت: وی از شاگردان دیرین امام خمینی(ره) بودند به طوری که از آغاز نهضت در کنار ایشان بودند.

وی افزود: آیت الله مومن با پیروزی انقلاب یار وفاداری برای امام و رهبری بودند و سال ها در مسیر ولایت فقیه گام برداشتند.

عضو خبرگان رهبری تصریح کرد: وی در شورای نگهبان و خبرگان رهبری حضور داشت و در این سال ها زحمات زیادی برای انقلاب و اسلام کشید.

وی به زندگی سراسر ساده آیت الله مومن اشاره کرد و بیان داشت: ایشان از اعضای هیات امنای دانشگاه قم بودند و در این سال ها بارها از نزدیک با ایشان در ارتباط بودم و می توانم بگویم سادگی و پاکی زندگی وی مثال زدنی بود.

آیت الله دیرباز تاکید کرد: خانه و زندگی آیت الله مومن قبل و بعد از انقلاب به یک نحو بود و این سیره ای زندگی می تواند الگوی مسئولان و روحانیون کشور باشد.

آیت الله مومن از حامیان اصلی انقلاب بود

آیت الله سید رحیم توکل نیز ضمن تسلیت رحلت آیت الله مومن، اظهار داشت: ایشان از شخصیت های علمی و انقلابی حوزه علمیه قم بودند که از همان اوایل شروع نهضت و انقلاب به رهبری امام خمینی (ره) به حرکت ایشان پیوستند و همراه انقلاب بودند.

وی ادامه داد: در طول 40 سال عمر با برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی را ایشان یکی از حامیان ، مدافعان و همراهان جدی انقلاب بودند که در همه فراز و فرودها انقلاب را همراهی و یاری کردند.انتهای پیام/110
http://qomefarda.ir/4291
اخبار مرتبط

نظرات شما