استاد حوزه های علمیه در گفتگو با قم فردا مطرح کرد؛

ضرورت گفتمان سازی «گام دوم انقلاب» از سوی نهادهای علمی

یک استاد حوزه های علمیه تصریح کرد: منشور راهبردی «گام دوم انقلاب» که از سوی رهبر معظم انقلاب مطرح شده است؛ نیاز به ایده پردازی و گفتمان سازی از سوی نهادهای علمی حوزوی و دانشگاهی دارد.

حجت الاسلام و المسلمین اباذر حبیبیان در گفتگو با خبرنگارقم فردا، با اشاره به بیانیه رهبر معظم انقلاب، افزود: درباره «گام دوم انقلاب» دو نکته اساسی و بسیار کلیدی وجود دارد. یکی از آن دو نکته این است که این متن بسیار مهم را نباید نوعی اطلاعیه و یا حتی بیانیه به حساب آورد؛ بلکه باید آن را یک منشور راهبردی و همچنین نقشه راه برای همه دلسوزان انقلاب اسلامی در همه سطوح مردمی و مسئولان دانست.
وی اضافه کرد: نکته دوم نیز این است که مخاطبان اصلی این نقشه راه، جوانان هستند؛ همان هایی که انقلاب اسلامی از همان لحظه تولد خویش هر گاه به آنان اعتماد کرده؛ نتیجه اش را دیده است. به بیان دیگر مقام معظم رهبری در این منشور، خود جوانان را مخاطب خویش قرار می دهند و از آنان می خواهند تا شانه های خود را برای برداشتن بار مسئولیت ها آماده کنند.
وی با بیان این که صدا خُرد شدن استخوان های امپراتوری غرب از این منشور شنیده می شود اظهار داشت: این بیان حضرت آقا نشان می دهد که ما در همان مسیر اقتدار نظام اسلامی و انقلابی و با همان شعارهای ابتدای انقلاب یعنی «استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی» در حال حرکت هستیم.
حبیبیان همچنین گفت: تردیدی نیست که این منشور باید توسط اندیشمندان حوزوی و دانشگاهی موشکافی و تبیین شود و به عبارت دیگر لازم است تا با ایده پردازی و گفتمان سازی از سوی مراکز علمی دانشگاهی و حوزوی، فضای جدیدی برای بحث های علمی و تحقیقاتی با محوریت این ابلاغ راهبردی صورت پذیرد.
این استاد حوزه های علمیه در پایان با بازخوانی توصیه های مهم رهبر معظم انقلاب در این ابلاغ راهبردی شامل امید به آینده، علم و پژوهش، معنویت و اخلاق، اقتصاد، عدالت و مبارزه با فساد، مرزبندی با دشمن و توجه به عزت ملی در روابط خارجی، استقلال و آزادی و همچنین بحث سبک زندگی خاطرنشان کرد: معظم له البته درباره هر یک از این رئوس مطالب، نکات فراوانی در بیانات پیشین خود مطرح فرموده اند که شایسته توجه اهالی خِرد و اندیشه است.


انتهای پیام/120
http://qomefarda.ir/4428
اخبار مرتبط

نظرات شما