دبیر قرارگاه مرکزی محرومیت زدایی سپاه:

بُن بستی در نظام جمهوری اسلامی وجود ندارد/ باید عقب ماندگی را جبران کرد

مشاور فرمانده کل و دبیر قرارگاه مرکزی محرومیت زدایی سپاه تصریح کرد: بن بستی در نظام جمهوری اسلامی ایران وجود ندارد و ان شاء الله به حول و قوه الهی، عقب ماندگی ها جبران خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا، سردار سید ضیاءالدین حُزنی که در مراسم افتتاح 98 پروژه عمرانی استان قم و همچنین اهدای 84 سری جهیزیه کامل به زوج های جوان قمی سخن می گفت با ارائه گزارشی از فعالیت های قرارگاه مرکزی محرومیت زدایی سپاه گفت: حدود 75 درصد طرح های این قرارگاه در کشور، طرح های کوچک، زودبازده، عام المنفعه و همچنین فاقد پیچیدگی مهندسی و فنی است که می توان آن ها را توسط مردم بومی به انجام رساند؛ به بیان دیگر تلاش حداکثری ما بر این است که پروژه هایی که تعریف می شود اقتصادی باشد و البته نگاه انتفاعی هم در آن وجود نداشته باشد؛ در عین حال که بسیاری از این پروژه ها در مناطق فوق العاده محروم و صعب العبور به انجام می رسد.

وی اظهار داشت: در قم نیز برای رفع محرومیت ها، کارهای بسیار خوبی به انجام رسیده؛ اما در عین حال تردیدی وجود ندارد که باید بیشتر از این تلاش کرد تا عقب ماندگی ها جبران شود.

سردار حُزنی با بیان این که قرارگاه مرکزی محرومیت زدایی سپاه به دنبال «سخت کار کردن» و نه «سخت کردنِ کارها» است بیان داشت: ما در شرایطی قرار داریم که دشمن با جنگ نرم به دنبال ایجاد تردید در دل ها و اذهان و همچنین ایجاد وحشت و دودلی در آن هاست. در این شرایط است که ما هم تلاش می کنیم تا با اولویت محرومیت زدایی، به مقابله همین جنگ نرم برویم.

مشاور فرمانده کل سپاه در ادامه و با بیان آماری درباره استان قم خاطرنشان کرد: بیش از 753 پروژه عمرانی محرومیت زدایی و 607 پروژه غیر عمرانی محرومیت زدایی در این استان به انجام رسیده است که ضرورت دارد تا از همه کسانی که در این استان با این اقدامات تلاش کرده اند مردم را خوشحال کنند قدردانی کنم.

وی با اعلام آمادگی قرارگاه مرکزی محرومیت زدایی سپاه برای تخصیص 500 تا 1000 سری جهیزیه در سال 1398 به زوج های جوان قم اضافه کرد: اولویت جدی استان قم ایجاد مسکن های مددجویی است که باید با کمک کمیته امداد امام خمینی (ره) به نتیجه برسد و البته دو اولویت دیگر استان نیز طرح های آب رسانی و اشتغال است.

سردار حُزنی همچنین از سپاه امام علی ابن ابی طالب (ع) خواست تا درباره اطلاع رسانی پروژه های محرومیت زدایی به عموم مردم استان اهتمام بیشتری داشته باشد.

وی در ادامه به نقل خاطره ای از مرحوم آیت الله فاضل لنکرانی پرداخت و گفت: ما در یکی از سفرها به قم و در بیان ارائه گزارش به آن مرجع عالیقدر، با این بیان ایشان مواجه شدیم که فرمودند من 50 سال است دارم اسلام می خوانم؛ خلاصه اش این است که واجباتت را انجام بده و به جای مستحبات، تا می توانی به کار مردم برس و کار مردم را راه بینداز و اگر کسی هم در قیامت از تو در این باره سوال کرد بگو فاضل گفته بود.

سردار حُزنی در پایان، همه مسئولان را به کار و تلاش مضاعف برای خدمت به مردم فرا خواند و گفت: این که می بینیم مردم عزیز ما چقدر حضرت روح الله را دوست داشتند؛ به این دلیل است که امام در همه عمر خود تلاش کرد تا احترام مردم را حفظ کند و مردم دار، مردم یار و مردم دوست باشد و حتی پیش آمد که امام در برابر برخی سیاستمداران جهانی مانند ادوارد شوارد نادزه با لباس معمولی حاضر می شدند؛ اما برای حضور در نزد مردم؛ همیشه عطر می زدند و لباس رسمی یعنی قبا و عبا و عمامه می پوشیدند.

انتهای پیام/120
http://qomefarda.ir/4448
اخبار مرتبط

نظرات شما