آیت الله خاتمی در اجتماع طلاب قم:

بیانیه گام دوم انقلاب نقشه راه است/ امروز بدترین منکر در کشور، ناراضی کردن مردم است

عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان این که امروز بدترین منکر در کشور، ناراضی کردن مردم است، گفت: درباره بیانیه گام دوم انقلاب که از سوی مقام معظم رهبری صادر شده است؛ نباید به اجتماع و همایش و مانند آن بسنده کرد؛ بلکه مهم اجرایی شدن این بیانیه در عمل است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا، آیت الله سید احمد خاتمی امروز و در اجتماع بزرگ علما، استادان و طلاب حوزه علمیه قم که با عنوان «جهاد بزرگ برای ساختن ایران اسلامی بزرگ» در مدرسه فیضیه قم برگزار شد با اشاره به روایت امام امیرالمومنین (ع) که «خداوند رحمت کند بنده ای را که بداند از کجا آمده، در کجاست و به کجا می رود»، این روایت نورانی را روح پیام بیانیه گام دوم انقلاب دانست و گفت: این اجتماع بزرگ این پیام را دارد که حوزه، انقلابی بوده؛ انقلابی هست و به یاری خداوند تا آخر این خط را ادامه خواهد داد.

وی با تشکر از پیام های مراجع معظم تقلید و علما در حمایت از این بیانیه، به تشکیل کمیته ای در جامعه مدرسین حوزه علمیه قم برای اتخاذ تدابیری در راستای اجرایی شدن این بیانیه اشاره کرد و خاطرنشان کرد: این بیانیه را باید بارها خواند.

امام جمعه موقت تهران سپس به گذشته ایران اشاره کرد و با بیان حوادث تلخ تبدیل کردن مدرسه فیضیه و اهانت به روحانیت در زمان رژیم پهلوی اظهار داشت: این مردم زمانی را گذرانده اند که همه چیز علیه ما بود و رژیم حاکم عملا دین ستیزی، آزادی ستیزی، استقلال ستیزی و مردم ستیزی را در دستور کار داشت.

وی در ادامه به امروز ایران توجه داد و آن را در همه شاخص های پیشرفت مانند ثبات، امنیت، حفظ تمامیت ارضی، علم و فناوری، ایجاد زیرساخت های اقتصادی و عمرانی، مسابقه خدمت رسانی، تقسیم امکانات عمومی کشور و همچنین معنویت و اخلاق، برتر از دوران پهلوی خواند و گفت: این که امروز کسی بگوید گامی در جهت عدالت برداشته نشده؛ خلاف واقع است.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم درباره فردای ایران و این که به کجا خواهیم رفت؛ به عناصر هفت گانه مورد توجه رهبر معظم انقلاب در بیانیه گام دوم انقلاب اشاره داد و عنوان کرد: برای تحقق این عناصر مانند علم و پژوهش، معنویت و اخلاق، اقتصاد قوی و همچنین عدالت و مبارزه با فساد، باید به اهمیت تقویت ایمان به خدا و ایمان به وعده های الهی توجه کرد و این در حالی است که برخی به دنبال کمرنگ کردن باورهای دینی مردم هستند.


وی در ادامه بدحجابی ها و شُل حجابی های موجود در جامعه را غیرعادی و خواست دشمن دانست و با انتقاد از مسئولان فرهنگی کشور گفت: تا کِی مردم ما باید بشنوند که در فلان نمایشگاه یا فلان برنامه برخی شئونات را رعایت نکرده یا رقصیده اند؟

خاتمی همچنین خطاب به مردم به اهمیت اطاعت از ولایت فقیه اشاره کرد و گفت: ولی فقیه در نگاه ما تنها یک رهبر سیاسی نیست؛ بلکه جانشین عام امام زمان (عج) است.

وی با تشکر از مردم انقلابی و ولایتمدار ایران برای حضور در صحنه های مختلف ادامه داد: زبان از تشکر از این مردم برای حضور اخیر در راهپیمایی پُرشکوه یوم الله 22 بهمن عاجز است؛ چراکه مردم انصافا خوش درخشیدند و بر اساس برخی آمار، تا 50 درصد بیشتر از سال های گذشته در صحنه حضور یافتند و دشمن را مأیوس کردند.

این عضو مجلس خبرگان رهبری همچنین وحدت و همدلی در بین اقشار مختلف جامعه را مهم ارزیابی کرد و بیان داشت: صابون گرانی های افسارگسیخته به تن همه مردم ما خورده است؛ اما با این حال آنان همچنان به نظام و انقلاب وفادارند و این را در عمل ثابت کرده اند.

وی با بیان این که این مردم بارها ثابت کرده اند که از اصول انقلاب و نظام جدا نمی شود تصریح کرد: این مسئولان هستند که باید خود را با این اصول تطبیق دهند و در فکر مردم باشند.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم همچنین تأکید کرد: ترامپ می گوید آن چنان به ملت ایران فشار می آوریم که تاکنون کسی ندیده باشد؛ ما هم می گوییم ملت ایران آن چنان مقاومت می کنند که دشمن را به ذلت بنشانند.

در این اجتماع شعارهایی مانند «نهضت حوزه قم، شروع گام دوم» و «دستور سید علی امام است، نوبت گام دوم قیام است» سر داده شد و حجت الاسلام محمدزمانی نیز ابیاتی با محوریت بیانیه گام دوم انقلاب خواند.

همچنین پلاکاردهای متعددی در دست حاضران در مراسم بود که عبارت «کشور باید به دست جوان ها اداره شود» در یکی از آن ها دیده می شد.


انتهای پیام/120
http://qomefarda.ir/4612
اخبار مرتبط

نظرات شما