سخنگوی سازمان آتش‌نشانی قم مطرح کرد؛

انجام49عملیات در چهارشنبه سال قبل/کمپین نه به چهارشنبه‌سوری خطرناک در قم

سخنگوی سازمان آتش نشانی قم گفت: امیدواریم با برگزاری چهارشنبه سوری ایمن شاهد کاهش حوادث جانی از جمله قطع عضو و خسارات مالی باشیم ، از شهروندان می خواهیم به احترام شهدای آتش نشان در سطح کشور همیار و همگام با آتش نشانان غیور و فداکار باشند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا، چهارشنبه‌سوری یکی از جشن های ایرانی است که در شب چهارشنبه آخر سال  از دیرباز در ایران برپا می شود، این جشن اولین جشن از مجموعه جشن‌ها و مناسبت‌های نوروزی است.

فالگیری، بلاگردانی، قاشق‌زنی و بخت‌گشایی از آداب و رسوم جالبی بوده که به مرور زمان کم‌رنگتر یا بهتر بگوییم محو شده است. این مراسم بیشتر، کار جوان‌ها بوده و در هر مکانی به صورتی متفاوت و به عنوان نشانه‌هایی از نیکخواهی و آرزوهای خوش و شاد برای سال آینده تلقی می‌شده است.

امروز کمتر از قاشق زنی، بوته افروزی، فالگوش نشینی و بخت گشایی و بیشتر از آتش زدن لاستیک، قوطی اسپری، انفجار اکلیل سرنج و نارنجک های دستی و مانند این می بینیم و می شنویم. گستره این تغییر به حدی است که به طور ملموسی خیابان های کشور را به میدان جنگ مبدل ساخته است.

چهارشنبه سوری که همواره به صورت خانوادگی برگزار می شد به صحنه رویارویی با ارزش های اجتماعی مبدل گشته و تعامل اجتماعی و تقویت حس همبستگی جای خود را به جراحت، سوختگی و حتی کشته شدن شهروندان داده است.

چند سالی است که با نزدیک شدن به ایام چهارشنبه آخر سال گروه ها و اشخاص برای جلوگیری از وقوع حوادث ناگوار کمپین  های مختلف برای نه به چهارشنبه سوری خطرناک به راه انداختند تا به خانواده ها و جوانان و نوجوانان هشدار در خصوص عواقب کارهای خطرناک آتش بازی در چهارشنبه آخر سال را بدهند .

حمید کریمی سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قم در این زمینه در گفتگو با خبرنگار قم فردا اظهار داشت: کمپین نه به چهارشنبه سوری خطرناک در سطح کشور با هدف شهر ایمن با مشارکت شهروندان برگزار می گردد.

درخواست آتش نشانان از مردم یک چهارشنبه سوری ایمن است

وی خاطرنشان کرد:  آتش نشانان سراسر کشور به برگزاری جشن و شادی مردم عزیز احترام می گذاریم و همیشه و درهمه جا در خدمت مردم بوده‌ایم اما خواست تمامی آتش نشانان کشور این است که مردم یک چهارشنبه‌سوری سنتی و ایمن را پشت سر گذاشته تا انشاءالله به سلامت سر سفره هفت سین در کنار خانواده محترم عید نوروز را آغاز نمایند.


وی گفت: امیدواریم با برگزاری چهارشنبه سوری ایمن شاهد کاهش حوادث جانی از جمله قطع عضو و خسارات مالی باشیم ، از شهروندان می خواهیم  به احترام شهدای آتش نشان در سطح کشور همیار و همگام با آتش نشانان غیور و فداکار باشند.

کریمی بیان داشت: توزیع بروشورهای ایمنی و پوسترهای حاوی تصاویر و نکات ایمنی در خصوص چهارشنبه سوری از دیروز در سطح مدارس شهر قم توسط سازمان آتش نشانی انجام گرفته و ادامه خواهد داشت، مردم شریف قم در همه برنامه های فرهنگی  در سطح کشور پیش قدم و الگو بوده اند لذا درخواست سازمان آتش نشانی قم از مردم قدرشناس که همیشه یار و همراه آتش نشانان بوده و هستند این است درراستای کاهش حوادث احتمالی در این برنامه نه به چهارشنبه سوری خطرناک همسو با سازمان آتش‌نشانی باشند


همه مردم قم به کمپین نه به چهارشنبه سوری خطرناک بپیوندند

سخنگوی سازمان آتش نشانی قم  افزود: از همه فرهیختگان ،دانشگاهیان، دانش آموزان ،اصناف، ادارات دولتی و غیردولتی ، نهادهای مردمی و همه مردم شریف و بزرگوار قم به حضور پررنگ در کمپین نه به چهارشنبه سوری خطرناک دعوت می کنیم


کریمی گفت: سال گذشته در شب چهارشنبه سوری 49 عملیات انجام شد که شامل اطفاء حریق چوب ،ضایعات لاستیک ، درخت، سطل زباله های شهرداری و منازل بود که متاسفانه پرتاب مواد محترقه با داخل پارکینگ یک منزل باعث مصدوم شدن 6 شهروند گردید.

وی اظهار داشت: آتش از اصحاب رسانه ،خبرگزاری ها و عزیزان فعال در کانال‌های تلگرامی جهت تشویق و ترغیب مردم به کمپین نه به چهارشنبه سوری خطرناک در راستای کمک به سازمان آتش نشانی قم جهت کاهش حوادث احتمالی و فرهنگ سازی شهر ایمن با مشارکت شهروندان درخواست همکاری داریم.انتهای پیام/170
http://qomefarda.ir/4675
اخبار مرتبط

نظرات شما