آیت الله علوی گرگانی:

​شهدا و خانواده های معظم آنان شاهرگ انقلاب اسلامی هستند

حضرت آیت الله العظمی علوی گرگانی به مناسبت روز گرامی داشت شهدا در دیدار با مدیرکل و معاونان و روسای مناطق بنیاد شهید و امورایثارگران استان قم گفت: شهدا و خانواده معظم شهدا شاهرگ انقلاب اسلامی هستند،ایشان با ایثار و نثار جان خویش به جامعه اسلامی حیات دوباره بخشیدند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا، این مرجع عالیقدر تاکید کرد: خانواده شهدا با گذشت از فرزندان، همسران و برادرانشان در راه خدا ایثار کردند. شهدا از انسان های شایسته و نافع برای جامعه بودند و ایشان زبانزد و مورد غبطه همه انسانها هستند و امروز بعد از 40 سال از انقلاب همچنان نامشان جاودان است.

وی با گرامی داشت روز بزرگداشت شهدا عنوان کرد: خداوند ایمان را در کنار عمل صالح قرار داده، ایمان بدون عمل صالح بی فایده است و عکس آن نیز صادق است، شهدا هر دو را داشتند، خداوند محبت شهدا را در دلها قرار داده است.

آیت الله علوی گرگانی افزود: خوشا به حال خانواده شهدا که عزیزانشان را در راه خدا تقدیم کردند، امروز این خانواده ها در خط  شهدا و شهادت قرار دارند و اگر توفیق عمل صالح کسب کنند، آینده درخشانی خواهند داشت.

همچنین دراین دیدار، مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قم نیز خدمت به خانواده معظم شهدا را مدال افتخاری برای خادمان به شهدا دانست و افزود: دیدار با 8 هزار نفر از خانواده معظم شهدا و ایثارگران در سالجاری از اقدامات صورت گرفته است.

وی به دیگر برنامه های فرهنگی اشاره کرد و افزود: ارایه برنامه آموزشی و مشاوره ای  برای 8 هزار نفر، ارائه برنامه های قرآنی و میزبانی از خانواده های شهدا و ایثارگران قرآنی سراسر کشور از دیگر اقدامات می باشد.

وی افزود: استان قم 6 هزار شهید، بیش از 11 هزار جانباز و 590 آزاده در راه دفاع از اسلام تقدیم نموده است.
انتهای پیام/
http://qomefarda.ir/4943
اخبار مرتبط

نظرات شما