سخنگوی شورای اسلامی شهر قم:

تکمیل پروژه‎های نیمه تمام از اولویت‎های سال آینده است

سخنگوی شورای اسلامی شهر قم گفت: برای بودجه سال آینده، پروژه های نیمه تمام در اولویت قرار گرفتند و تا زمانی که این پروژه ها به پایان نرسند اجازه کلنگ زنی پروژه جدید را ندادیم.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا، حسین اسلامی پیش از ظهر امروز در نشست خبری که در سالن جلسات شهید باکری شورای شهر برگزار شد، با اشاره به اینکه بودجه سال 1398 در هشتاد و ششمین جلسه علنی شورای شهر به تصویب رسید، اظهار داشت: مبلغ بودجه درخواستی 2 هزار و 350 میلیارد تومان بود که 2 هزار و 164 میلیارد تومان به تصویب رسید.


وی افزود: نسبت بودجه جاری به عمرانی 20 به 80 درصد است یعنی 80 درصد عمرانی و 20 درصد جاری. 20 درصد جاری به معنای حقوق کارمندان نیست بلکه 60 درصد این 20 درصد صرف هزینه های خدمات شهری و آتش ناشی و فضای سبز و ... اختصاص دارد و 40 درصد به حقوق کارمندان اختصاص دارد.


سخنگوی شورای اسلامی شهر قم با اشاره به اینکه شهرداری یک ارگان درآمد و هزینه است و دست آن در جیب دولت نیست، تصریح کرد: منابع درآمدی شورا منابع عمومی و مستمر است که از ساختمان سازی، عوارض اختصاصی، درآمد مربوط به اعمال ماده 101 است و وجوهی که دولت پرداخت می کند، تأمین می شود.


اسلامی اظهار داشت: لایحه بودجه در تاریخ 30 دی 97 به شورا واصل شد و کمیسیون های مختلف به صورت تخصصی نشست هایی برگزار کردند و پس  از بررسی ها بلافاصه کمیسیون تلفیق برگزار شد و به صورت مفصل با حضور شهرداران مناطق و نماینده مستمر شهردار انجام گرفت و 44 جلسه برگزار شد تا به بودجه واقعی رسیده باشیم.


وی ادامه داد: برای بودجه سال آینده، پروژه های نیمه تمام در اولویت قرار گرفتند و تا زمانی که این پروژه ها به پایان نرسند اجازه کلنگ زنی پروژه جدید را ندادیم. با وجود نرخ تورم تلاش کردیم کمترین افزایش را در بحث عوارض داشته باشیم تا ساخت و ساز به شکل مناسبتری ادامه پیدا کند.


سخنگوی شورای شهر کم کردن فاصله طبقاتی بین مناطق را از مزایای بودجه سال آینده عنوان کرد و خاطرنشان ساخت: اولویت های عمرانی شورا در بودجه دیده شده است، تلاش کردیم درآمدها واقعی باشد زیرا شهرداری می خواهد بودجه بالایی داشته باشد اما عملکرد ده ماهه برای ما معیار است.


وی تأکید کرد که حرکت ما به سوی شفافیت و انضباط کامل مالی بود. همچنین پیش بینی بازار مسکن و رونق ساخت و ساز بود که تحقیقات میدانی انجام گرفت.انتهای پیام/160
http://qomefarda.ir/4953
اخبار مرتبط

نظرات شما