عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم:

راهیان نور سبب تقویت سرمایه فرهنگی و روحیه انقلابی در کشور است

عضو مجلس خبرگان رهبری و جامعه مدرسین حوزه علمیه قم اردوهای راهیان نور را سبب تقویت سرمایه فرهنگی و روحیه و نگاه انقلابی در کشور دانست.

آیت الله شیخ حسن ممدوحی در گفتگو با خبرنگار قم فردا، با اشاره به این که باید زمینه سازی لازم برای برنامه ریزی بهتر در زمینه اعزام کاروان های راهیان نور انجام شود گفت: حضور پُر شور جوانان در این برنامه ها، بسیار شگفت انگیز است و این امید را در دل ها زنده نگه می دارد که نسل جوانان انقلابی و مسئولیت پذیر روز به روز افزایش پیدا کنند که این امر خود می تواند نشاط جدیدی در کشور و در تحقق گام دوم انقلاب ابلاغی از سوی رهبر معظم انقلاب ایجاد کند.

راهیان نور و تجدید بیعت با آرمان های شهدا

وی همچنین راهیان نور را برنامه ای برای تجدید بیعت با آرمان های شهدا عنوان کرد و بیان داشت: بازدید از مناطق عملیاتی دوران دفاع مقدس حتی می تواند سبب ایجاد تحول معنوی در برخی افراد باشد؛ چرا که این مناطق به سبب حضور رزمندگان اسلام و مطهر بودن زمین آن به خون شهدای عزیزمان، نورانیتی دارد که می تواند زمینه ساز معنویت بیشتر و حرکت به سوی کسب بیشتر فضائل معنوی و اخلاقی باشد.

دفاع مقدس، تنها جنگی که بخشی از خاک کشور جدا نشد

این استاد سطوح عالی حوزه علمیه قم سپس به اهمیت تاریخ دفاع مقدس اشاره کرد و با بیان این که آن دوران، تنها دورانی در تاریخ ایران بود که در یک جنگ، بخشی از خاک کشور جدا نشد افزود: بررسی تاریخ ایران نشان می دهد که هر گاه کشور ما درگیر یک جنگ شده است؛ بخشی از خاک ایران از آن جدا شده؛ اما تنها در دوران دفاع مقدس بود که ما با شرافت و غیرت، از خاک خود دفاع کردیم و حتی در شرایطی که همه دنیا علیه ما بودند؛ اجازه ندادیم که حتی وجبی از خاک ایران جدا شود.

ضرورت افزایش تعامل روحانیون با مردم در راهیان نور

آیت الله ممدوحی در ادامه ضمن مهم دانستن حضور بیشتر روحانیون در این حرکت فرهنگی اظهار داشت: حضور بیشتر روحانیون در این اردوها و همراهی آنان با مردم، هم می تواند زمینه ساز ارتباط بیشتر مردم و روحانیون با یکدیگر باشد تا این همراهی بتواند برکات فراوانی مانند تعامل مردم و روحانیت و همچنین پاسخگویی به شبهات مردم از سوی روحانیون را سبب شود.

این استاد حوزه های علمیه در پایان از حاضران در این اردوهای معنوی و فرهنگی خواست تا با مطالعه کتاب های مربوط به سیره شهدا، بهره ای معنوی از این سفر با خود به همراه بیاورند.
 

انتهای پیام/120
http://qomefarda.ir/5212
اخبار مرتبط

نظرات شما