معاون فرهنگی مسجد جمکران خبر داد:

آغاز جشن های دهه مهدویت از 20 فروردین / برگزاری برنامه نرجسانه با حضور مرضیه هاشمی

معاون فرهنگی مسجد مقدس جمکران از آغاز جشن های دهه مهدویت از 20 فروردین خبر داد و گفت: 50 برنامه کلی در اعیاد نیمه شعبان در قم و سراسر کشور برگزار می شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا، حجت الاسلام یاسین حسین آبادی صبح امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به در پیش بودن جشن های نیمه شعبان و دهه مهدویت، اظهار داشت: معاونت خدمات به زائرین در مسجد مقدس جمکران ایجاد شده است که ناظر بر نیازهای زائرین در حوزه های مختلف است.

وی ادامه داد: بر اساس برنامه ریزی صورت گرفته از سال گذشته جشن های نیمه شعبان از یک روز به ده روز و در کل کشور برگزار می شود و امسال نیز از 20 فروردین جشن ها آغاز می شود.

حسین آبادی افزود: اختتامیه جشن های نیمه شعبان نیز روز نیمه شعبان با برگزاری برنامه شکرگذاری خواهد بود.

وی ادامه داد: مراسم و آئین ها ، جُنگ ها و جشن های شادی از جمله برنامه های این ایام است که جمعا 50 برنامه برگزار خواهد شد.

معاون فرهنگی مسجد مقدس جمکران ابراز داشت: امسال یک برنامه ریزی برای غبارروبی بانوان خواهیم داشت و اجتماع جوانان عاشورایی سراسر کشور 23 فروردین برگزار می شود.

وی افزود: همایش پیرغلامان مهدوی نیز امسال برای دومین بار برگزار می شود و از فعالان این حوزه تقدیر به عمل می آید.

حسین آبادی ابراز داشت: در این همایش از نشان ندبه انتظار رونمایی می شود که به پیرغلامان شاخص اهدا خواهد شد.

وی ادامه داد: برنامه نرجسانه یکی دیگر از برنامه هایی است که در دهه مهدویت برگزار می شود و در این برنامه از مرضیه هاشمی تقدیر به عمل می آید.

معاون فرهنگی مسجد مقدس جمکران تاکید کرد: کرسی ملی تلاوت آیات مهدوی 30 فروردین ماه با حضور قاریان مطرح کشور برگزار خواهد شد.

وی ابراز داشت: پویش قدمی برداریم دیگر برنامه ای است که در دهه مهدویت برگزار می شود و علاوه بر این اسکان رایگان زائران نیز در دستور کار قرار دارد.

حسین آبادی تصریح کرد: جشنواره عکس قاب فیروزه ای دیگر برنامه ای است که به منظور تهیه آثار فاخر از مسجد جمکران برگزار می شود.

وی ادامه داد: در دهه مهدویت میزبان استان های زنجان، سمنان، اصفهان، تهران و یکی از استان های همدان یا مرکزی خواهیم بود که هر کدام یک شب برنامه ای جشنی را در مسجد مقدس جمکران برگزار خواهند کرد.

معاون فرهنگی مسجد مقدس جمکران با اشاره به سیل اخیر در برخی استان های کشور، تاکید کرد: از ابتدای امسال سه هفته متوالی تمامی نذورات مردمی را با اطلاع رسانی قبلی به مردم سیل زده اختصاص دادیم.


انتهای پیام/110
http://qomefarda.ir/6011
اخبار مرتبط

نظرات شما