باز هم بسیج....

تنها این نیروهای دولتی و نظامی نبودند که در یاری رساندن به سیل زدگان آستین همت بالا زدند بلکه نیروهای دیگری نیز بودند که وارد عمل شده و همچنان در شهرهای سیل زده حضور دارند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا، مردم ایران اسلامی روزهای آغازین سال جدید را با اخبار دردناکی شروع کردند، بارندگی های سیل آسا در همان روزهای اول سال 98 نشان داد که روزهای پربارانی در انتظار مردم ایران قرار دارد.

اما شاید هیچ کسی باور نمی کرد که شدت و میزان این بارش ها به حدی باشد که یک شهری زیر آب برود یا این که وسعت دریای خزر چندین و چند کیلومتر اضافه شده و به عبارت ساده تر به شهرهای استان گلستان برسد.

فارغ از این موضوع که چرا این سیلاب ها پیش بینی نشد ، با تاکیدات ویژه ای مقام معظم رهبری یاری رساندن به سیل زدگان به یکی از مهمترین اولویت های روزهای آغازین سال برای همه نیروهای دولتی و نظامی تبدیل شد.

در این میان معاون اول و وزرای دولت روحانی در غیاب مسافرت رئیس جمهور به قشم در مناطق سیل زده حضور یافتند و از نزدیک در جریان امور قرار گرفتند.

در حالی که مردم گلستان درگیر سیل بودند به یکباره در کمتر از 20 دقیقه سیلابی عظیم شیراز را غرق ماتم کرد و جان 19 نفر را گرفت.

علاوه بر این دو استان ، استان های لرستان و خوزستان نیز از گزند این سیل ها در امان نمانند به طوری که هنوز با گذشت چند روز از پایان یافتن سیل ، بسیاری از روستاهای لرستان ارتباط زمینی با شهرها ندارند و علاوه بر این در استان خوزستان همچنان هشدارهای زیادی برای تخلیه منازل در برخی از شهرها و روستاهای داده می شود.

در این میان نکته قابل توجه لغو تمامی مرخصی کارمندان دولتی که سازمان های آن ها درگیر سیل بودند، بود که در حقیقت یکی از مهمترین کارهایی بود که باید انجام می شد.

اما تنها این نیروهای دولتی و نظامی نبودند که در یاری رساندن به سیل زدگان آستین همت بالا زدند بلکه نیروهای دیگری نیز بودند که وارد عمل شده و همچنان در شهرهای سیل زده حضور دارند.

همان افرادی که نه اجبار دولت بالا سرشان بود و نه سازمان و نهاد نظامی محل خدمت و کارشان آن ها را به شهرها و روستاهای سیل زده کشانده بود بلکه عشق و علاقه ای بود که در وجودشان نهادینه شده بود که بر اساس آن باید به هم نوع و هم وطنشان کمک می کردند.

باز هم بسیج، بهترین کلمه و واژه ای است که می توان برای بسیجیان و جهادگران به کار برد که از همان ساعات اولیه وقوع سیل در استان های شمالی وارد عمل شدند .
انسان هایی که بدون ریا و کوچکترین چشم داشتی همانند دوران دفاع مقدس وارد عمل شدند و نشان دادند که در مسیر خدمت به مردم و محرومین همواره پیش قدم بوده و هستند.

جهادگران بسیجی از جای جای ایران اسلامی خود را به شهرهای سیل زده رساندند تا بتوانند علاوه بر همدردی با مردم سیل زده در کنارشان مشکلات آنها را برطرف کنند.

در واقع نهادینه شدن فرهنگ بسیجی یکی از برکات انقلاب اسلامی ایران بود که بنیان گذار کبیر انقلاب اسلامی امام خمینی( ره) به خوبی در همان سال های آغازین انقلاب به آن اشاره کرد و نقش تاثیرگذار و بی همتای در شکل گیری و شکوفایی این فرهنگ در کشور داشت.


انتهای پیام/110
http://qomefarda.ir/6085
اخبار مرتبط

نظرات شما