جانشین فرمانده سپاه قم:

هنر بهترین ابزار برای هدایت جامعه در مسیر انقلاب اسلامی است/ تقدیر ازچهره های شاخص هنر انقلابی قم

جانشین فرمانده سپاه علی بن ابیطالب(ع) با اشاره به اینکه با استفاده از هنر می توان آرمان ها و اهداف متعالی انقلاب را محقق کرد، گفت: تولید فیلم،تئاتر و سرود با مضمون و مفاهیم انقلابی تاثیر بسزایی در پیوندعمیق و قلبی مردم با ارزش های انقلاب دارد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا، همزمان با هفته هنر انقلاب اسلامی عصر شنبه طی آیینی با حضور مرتضی حیدری فرماندار و احمد امیرآبادی فراهانی نماینده قم در مجلس شورای اسلامی و برخی فعالان حوزه فرهنگی هنری چند تن از چهره های شاخص هنر انقلاب استان درتالار مرکزی شهر تجلیل شدند.
هنرمند انقلابی باید با هنر خود از ارزش های اصیل اسلامی دفاع کند
در این برنامه حسینی کاشانی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم  با قدردانی از تلاش های فراوان هنرمندان انقلابی و ارزشی این استان افزود: هنر انقلابی یک تعریف دارد و آن اینکه ارزش مدار باشد و بر محوریت اخلاق حرکت کند.
وی با بیان اینکه هنرمند انقلابی باید با هنر خود از ارزش های اصیل اسلامی دفاع کند، خاطرنشان کرد: رفتار و منش یک هنرمند متعهد نشان دهنده پایبندی او به ارزش ها است.
سید موسی حسینی کاشانی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به پیشینه و سابقه درخشان قم در زمینه رشد و پرورش هنرمندان دینی گفت: تاریخ قم مزین به هنرمندان و شاعران فاخر و نام آور در زمینه های هنری و ادبی است، از این رو اگر قم را پایتخت هنر و هنرمند انقلابی توصیف کنیم سخنی به گزاف نگفتیم.

هنر بهترین ابزار برای هدایت جامعه در مسیر انقلاب اسلامی است
از طرفی در ادامه این برنامه احمد بیطرفان، جانشین فرماندهی سپاه علی بن ابیطالب (ع) با اشاره به اینکه  با استفاده از هنر می توان آرمان ها و اهداف متعالی انقلاب را محقق کرد، گفت: تولید فیلم،تئاتر و سرود با مضمون و مفاهیم انقلابی تاثیر بسزایی در پیوندعمیق و قلبی مردم با ارزش های انقلاب دارد.
وی همچنین با تقدیر و تشکر از آحاد مختلف مردم بویژه جوانان در حمایت از سپاه بیان کرد: لباس سپاه پاسداران نماد جهاد و شهادت است و مردم با پوشیدن این لباس مقدس همه یکدل و یک زبان خود را سپاهی دانستند، و این حرکت ناخشنودی دشمن را در پی داشته است.
بیطرفان با بیان اینکه بر خلاف مقاصد شوم آمریکا تروریست خواندن سپاه به یک همبستگی ملی منجر شد، گفت: استکبار در 40 سال گذشته این قبیل کارهای احمقانه را به دفعات انجام داده ولی هر بار جز شکست و ناکامی چیزی نصیبش نشده است.

مسجد محوری از راهکارهای موثر در تحقق گام دوم انقلاب است.
همچنین در ادامه قاسم بابایی رئیس سازمان بسیج هنرمندان سپاه علی بن ابیطالب (ع) قم  گفت: این سازمان به منظور جامعه عمل پوشاندن به منویات رهبر معظم انقلاب درخصوص گام دوم انقلاب در تلاش است تا با تشکیل هسته های هنری در مساجد گام های مهمی را در این زمینه بر دارد.
قاسم بابایی تصریح کرد: جوانان مستعد و خلاق از ظرفیت های بسیار مهم هنری قم به شمار می آیند، از این رو باید از این پتانسیل به منظور رسیدن به اهداف مورد نظر بیشترین استفاده را داشته باشیم.
وی همچنین با بیان اینکه وجود برخی مشکلات در فعالیت های هنری استان از دغدغه های جدی بسیج هنرمندان می باشد، گفت: امروز جامعه با تهدیدهایی مواجه است، ولی می توانیم با ورود به عرصه های هنری این تهدیدها را به فرصت تبدیل کنیم.
بابایی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اقدام آمریکا در تروریست نامیدن سپاه پاسداران تصریح کرد: آمریکا با این حرکت کمپین انتخاباتی خوبی را برای نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی ترتیب داد.
اقدام آمریکا یک انسجام جهانی بر ضد استکبار به وجود آورد
وی با تاکید بر اینکه آرمان اصلی سپاه دفاع از محرومان و مستضعفان و مقابله با تروریسم است، گفت: آمریکا در این اقدام خود تنها مانده است، و اتحاد مردم علیه آمریکا نه تنها تضعیف نشد، بلکه یک انسجام جهانی بر ضد استکبار به وجود آمد.

در پایان این مراسم چهره های برجسته هنر انقلاب اسلامی قم از جمله محمد علی مجاهدی دبیر شعر آیینی کشور، حسین فدایی حسین هنرمند حوزه تئاتر، ابراهیم سلیمانی پیشکسوت عکاس و دبیر انجمن عکس قم، حسن عنایتی فیلم ساز، محسن مقدادی و هادی گل محمدی از نام آوران هنرهای تجسمی و همچنین ناصر طاووسی هنرمند خوشنویس، احمد علوی شاعر و علی اصغر عزتی پاک از اساتید ادبیات قم که با خلق آثار خلاقانه و فاخر در رساندن پیام انقلاب اسلامی به جامعه نقش ارزنده ای ایفا کردند، تجلیل به عمل آمد.

انتهای پیام/160
گالری عکس
http://qomefarda.ir/6458
اخبار مرتبط

نظرات شما