تاریخ ساخت ماهواره «پیام ۲» هنوز مشخص نیست

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا، چند روز پیش خبری مبنی بر ساخت ماهواره پیام ٢ طی هفته جاری منتشر شد؛ خبری خوشایند که نوید ساخت ماهواره دیگری را می داد اما همه ما می دانیم که ساخت ماهواره‌ به زمان بسیار زیاد و همچنین تحقیقات گسترده‌ای احتیاج دارد و بررسی های فنی بسیاری باید روی آن انجام گیرد، هنگامی که  از لحاظ تحقیقاتی و فنی آماده بود قراردادش با سازمان فضایی جهت ساخت منعقد شود.

مصطفی صفوی مدیر پروژه ماهواره پیام دانشگاه امیرکبیر در گفت‌وگو با خبرنگار  حوزه فن‌آوری‌گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره زمان آغاز ساخت ماهواره پیام ٢ اظهار کرد: در حال حاضر بررسی‌های فنی روی ماهواره پیام ۲ با همکاری سازمان فضایی آغاز شده است.

تاریخ ساخت ماهواره پیام ۲ هنوز مشخص نیست/ با سازمان فضایی درحال مذاکره هستم

مدیر پروژه ماهواره پیام دانشگاه امیرکبیر ادامه داد: هنوز در حال تکمیل مشخصات فنی ماهواره هستیم و پس از آن است که می‌توان مدت زمان ساخت و ویژگی های پیام ٢ را مشخص کرد.

وی با بیان اینکه فعالیت‌های تحقیقاتی و فنی ماهواره پیام ٢ آغاز شده است، گفت: در حال بررسی فنی و مطالعه روی ماهواره هستیم و جلسات مستمری در این رابطه با سازمان فضایی برگزار می‌شود.

تاریخ ساخت پیام ۲ هنوز مشخص نیست/ با سازمان فضایی درحال مذاکره هستسم

هنوز هیچ قراردادی برای ساخت پیام ٢ منعقد نشده است

صفوی تصریح کرد: هنوز هیچ قراردادی برای ساخت ماهواره پیام ٢ دانشگاه امیرکبیر منعقد نشده است اما به محض آن که مشخصات فنی ماهواره به اتمام رسید قرارداد امضا خواهد شد.

مدیر پروژه ماهواره پیام دانشگاه امیرکبیر درباره مشخصات فنی این ماهواره بیان کرد: به طور قطع پیام ٢ از لحاظ کیفیت ارتقا پیدا می‌کند و رزولوشن بالاتری خواهد داشت.

وی افزود: تاریخ دقیق ساخت پیام ٢ مشخص نیست زیرا هنوز مشخصات فنی آن و مذاکرات با سازمان فضایی به اتمام نرسیده است و نمی دانیم چه اندازه طول خواهد کشید.
انتهای پیام/
http://qomefarda.ir/6638
اخبار مرتبط

نظرات شما