دولت برای پرداخت خسارات سیل به دنبال چاپ پول است

نماینده مردم مرند در مجلس گفت: گویا قرار است پرداخت خسارت سیل را گردن سیستم بانکی بیندازند و دولت به دنبال چاپ پول است؛ دولت نباید به بهانه پرداخت خسارات سیل کل اقتصاد را خراب کند و باید از روش‌های علمی در کشور استفاده کنیم.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا، محمد حسن نژاد نماینده مردم مرند و جلفا در مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی خود در صحن علنی در تذکری به حسن روحانی رئیس جمهور گفت: سیلاب اخیر که در کشور جاری شده و خسارت زیادی داشته است؛ گویا قرار است پرداخت خسارت را گردن سیستم بانکی بیندازند و دولت به دنبال چاپ پول است؛ دولت نباید به بهانه پرداخت خسارات سیل کل اقتصاد را خراب کند و باید از روش‌های علمی در کشور استفاده کنیم. 

ولی در تذکری به رضا اردکانیان وزیر نیرو افزود: با ارمنستان و قزاقستان موافقتنامه همکاری امضا کرده و آنرا تایید کرده‌ایم ولی دیگران نیروگاه برق در رود ارس احداث می‌کنند؛ ضمن اینکه اگر قرار است از رود ارس آب برداشته شود چرا ما این کار را نکنیم. 

نماینده مردم مرند و جلف در مجلس تصریح کرد: در مرند و جلفا ۶۰۰ میلیارد تومان پول برای تنظیم آب‌های مرزی هزینه شده است و باید برای بهره برداری و تکمیل آن اقدام تکمیلی انجام شود. 

وی در تذکری به وزارت ارتباطات گفت: متاسفانه رومینگ در جاده‌ها و شهرهای مرزی داخلی کشورمان برقرار می شود که این موضوع و ضرر به مرزنشینان در شأن جمهوری اسلامی و وزارت ارتباطات نیست. 

حسن پور گفت: با آنکه رضا اسلامی وزیر راه و شهرسازی در جلسات متعدد وعده و وعید به نمایندگان داده است اما متاسفانه نه جاده ها ساخته شده و  نه روکش آسفالت؛ همچنین نه تونل‌ها ساخته شد و نه اصلاحات جاده انجام شد. اگر قرار است این کارها انجام نشود به ما بگویید دیگر در جلسات شرکت نکنیم و وقت خود را بیهوده تلف نکنیم. 
انتهای پیام/
http://qomefarda.ir/6722
اخبار مرتبط

نظرات شما