میانگین پرداخت وام ازدواج در قم بیش از 95 درصد است

رئیس کمیسیون هماهنگی بانک های قم با اشاره به آمار پرداختی تسهیلات ازدواج جوانان گفت: میانگین پرداختی این تسهیلات در استان از میانگین کشوری 2 دهم درصد بیشتر و در حدود 95 درصد است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا، غلامرضا اسکندری روز شنبه در جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان در سالن امام جواد(ع) استانداری، با مقایسه تسهیلات پرداخت شده بانک های استان در سال های 96 و 97 افزود: تعداد افراد ثبت نام شده در سال 97 نسبت به سال 96، 8.6 دهم درصد کاهش و از نظر اعتبار 37 درصد افزایش یافته است.
وی با اشاره به اقدام بانک مرکزی برای ساماندهی پرداخت وام های ازدواج به جوانان گفت: ایحاد سامانه متمرکز توسط این بانک موجب شده تا تسهیلات ازدواج به نحو قابل توجهی ساماندهی شود.
اسکندری اظهار داشت: 13 هزار و 481 متقاضی تسهیلات ازدواج در سال 96 در قم وجود داشت که اعتبار درنظر گرفته شده برای آنها 14 میلیارد و 380 میلیون ریال بود که این آمار در سال 97 از نظر تعداد به 12 هزار و 310 تن کاهش و از لحاظ مبلغ پرداختی به 19 میلیارد و 760 میلیون ریال افزایش یافت.

** مدیرکل دفتر هماهنگی امور اقتصادی استانداری قم نیز با بیان اینکه 57 درصد تسهیلات ازدواج در استان توسط سه بانک پرداخت شده است گفت: 85 درصد از متقاضیان تاکنون موفق به دریافت وام شده اند که 15 درصد نیز در حال تکمیل مدارک خود هستند.
مجید آوری فرد با بیان اینکه سهم تعیین شده بر اساس اعتبار بانک ها در شبکه و توسط بانک مرکزی تعیین می شود، تاکید کرد: هیچ مشکلی برای پرداخت منابع مورد نیاز تسهیلات ازدواج در استان وجود ندارد و تاکنون شکایتی نیز در این زمینه وجود نداشته است.
وی با بیان اینکه هشت بانک قم بیش از 95 درصد تسهیلات ازدواج جوانان را در استان پرداخت کرده اند، ادامه داد: به دلیل اینکه سهمیه بانک ها برای پرداخت وام ازدواج توسط بانک مرکزی تعیین می شود، بانک هایی که تعداد وام کمتری پرداخت کرده اند ناشی از کم کاری آنها نیست.


انتهای پیام/
http://qomefarda.ir/7285
اخبار مرتبط

نظرات شما