نماینده مجلس در گفتگو با قم فردا:

افزایش بیش از اندازه نرخ بنزین سبب تشدید فشار اقتصادی بر مردم می شود/ مجلس هفته آینده تصمیم گیری می کند

نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی گفت: اگرچه قیمت فعلی بنزین، قیمت ناچیزی است؛ اما افزایش بیش از اندازه این قیمت سبب تشدید فشارهای اقتصادی بر مردم می شود که این امر آثار مخرّبی بر جای می گذارد.

جلیل رحیمی جهان آبادی در گفتگو با خبرنگار قم فردا،  با بیان این که کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی در زمان بحث و بررسی بودجه سال 98، با افزایش قیمت بنزین مخالف بود و این امر را موکول به نظر کارشناسی دولت کرد افزود: در همان زمان قرار بر این شد که دولت فرمولی را طراحی کند تا با یک کار کارشناسی حساب شده درباره نرخ جدید قیمت بنزین تصمیم گیری شود.

نرخ های اعلام شده سبب تشدید دوباره قیمت کالاها و خدمات می شود
وی ادامه داد: تردیدی نیست که نرخ های اعلام شده در برخی رسانه ها مبنی بر بنزین 1000 تومانی با سهمیه 60 لیتر در ماه و قیمت 2 هزار و 500 تومانی برای استفاده بیش از 60 لیتر در ماه، سبب افزایش نرخ بسیاری از کالاها و خدمات خواهد شد که این امر در شرایط امروز کشور، به هیچ وجه به صلاح نیست.

این عضو هیئت علمی و استاد دانشگاه همچنین اضافه کرد: البته قبول داریم که کم بودن نرخ فعلی بنزین سبب حیف و میل و یا قاچاق سوخت می شود؛ اما این میزان از افزایش قیمت اعلام شده در حد توان مردم نیست و بنده به این امر مخالف هستم.

فرمول افزایش قیمت بنزین و دو نرخی شدن آن باید منطقی و معقولانه باشد
نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی در عین حال بیان داشت: سنجش واقعی میزان درآمد و هزینه فعلی هر ایرانی و یا هر خانوار ایرانی نشان می دهد که این حجم از افزایش برای قیمت سوخت و انرژی، آزاردهنده خواهد بود و از این رو توصیه ما به دولت این است که در این باره با هوشیاری و تدبیر کامل وارد شود تا فشار بیشتری بر معیشت مردم وارد نیاید.

وی با اشاره به تعطیلی مجلس شورای اسلامی در هفته جاری تصریح کرد: مجلس قطعا در هفته آینده این موضوع را با حساسیت ویژه پیگیری خواهد کرد تا تصمیمی معقول و منطقی در این باره اتخاذ شود.

انتهای پیام/120
http://qomefarda.ir/7448
اخبار مرتبط

نظرات شما