قاضی پور در گفتگو با قم فردا:

کالای قاچاق کشف‌شده را آتش بزنید تا تولید رونق پیدا کند

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با تاکید بر مبارزه عملی با قاچاق افزود: کالاهای قاچاق کشف شده به جای اینکه معدوم شوند از طرق دیگری وارد چرخه بازار می شوند و باعث رکود تولیدات داخلی می شوند.

نادر قاضی پور  در گفتگو با خبرنگار قم فردا اظهار داشت: آماری که در خصوص قاچاق کالا اعلام می شود متفاوت است برخی ها اعلام می کنند 40 میلیارد دلار است برخی ها اعداد دیگری را اعلام می کنند گویا آمار دقیق در این زمینه وجود ندارد.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس بیان داشت: اگر تمام مسئولین در رده های مختلف در استان های و شهرستان ها و مسئولین کشوری به رونق تولید اعتقاد داشته باشند و در راستای تحقق آن قدم بردارند قاچاق کالا هیچ تأثیری در ای ن زمینه نخواهد داشت اگر هر فرد و مسئولی که پست و مقامی دار در خصوص تأمین کالای مورد نیاز ارگان خود کالای ایرانی خریداری و مصرف  کند رونق تولید انجام می شود.

وی افزود: ارگان ها نباید لوازم خارجی خریداری کنند گفته شده آستان قدس رضوی می خواهد دوربین های مدار بسته خارجی خریدار کنید در حالی که دوربین های مداربسته داخلی از نظر قیمت یک هشتم قیمت دوربین های خارجی است در صورتی که دوربین های داخلی کیفیت خوبی دارند  و به اندازه کافی هم تولید می شوند.

قاضی پور گفت: مسئولان باید به رونق تولید اعتقاد داشته باشند و در این زمینه مقلد رهبر معظم انقلاب باشند ایشان سال‌هاست در خصوص اقتصاد و رونق اقتصاد و تولید داخلی، انضباط اقتصادی و مالی فرمایشاتی زیادی بیان می کنند اگر مسئولی اعم از دولتی و شبه دولتی و ارگان های وابسته به نهاد رهبری و دیگر نهادها فرمایشات رهبر معظم انقلاب را اجرا کنند یقیناً اقتصاد بدون نفت را تجربه خواهیم کرد و موفق هم خواهیم شد و تحریم ها هم باعث نخواهند شد ما به دشمنان باج بدهیم.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با تاکید بر مبارزه عملی با قاچاق افزود: رهبر انقلاب فرمودند کالاهای قاچاق را آتش بزنید اما در عمل هیچ وقت مشاهده نکردیم که کالاهای قاچاق آتش زده شود کالاهای قاچاق کشف شده به جای اینکه معدوم شوند از طرق دیگری وارد چرخه بازار می شوند و باعث رکود تولیدات داخلی می شوند.

وی افزود: اگر با ورود کالای قاچاق عملاً مقابله شود  و در مبادی ورودی با جهل اسناد و ثبت سفارش انجام نشود قاچاقی وارد کشور نمی شود از طرفی اگر  معدوم کردن کالاهای قاچاق در دستور کار قرار گیرد شاهد رونق تولید داخلی خواهیم بود.انتهای پیام/170
http://qomefarda.ir/7587
اخبار مرتبط

نظرات شما