سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و آغاز دهه پنجم حیات طیبه

حضور مردمی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در عرصه های مختلف و البته سبب خیر شدن عدو در تروریست خواندن این نهاد و همچنین ارتقای درجه و انتصاب اخیر سردار سلامی به فرماندهی کل سپاه، همه و همه نشانه ای از تداوم این حضور مقتدرانه در گام دوم انقلاب و آغاز دهه پنجم حیات این نهاد انقلابی است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا، اگرچه حدّ و مرزی برای شایعه وجود ندارد و برخی حتی از اتفاقات عادی و طبیعی هم شایعه می سازند؛ اما در عین حال یکی از فواید شایعات این است که بتوان از ماهیت به ظاهر تهدیدآمیز آن ها، فرصتی برای تبیین و روشنگری ساخت و در جهت پاسخ به افکار عمومی گام برداشت.

و اما این روزها که سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به عنوان یک نهاد مردمی و انقلابی، آماج شدیدترین حملات و شایعات دشمنان است؛ متأسفانه برخی نیز در داخل تلاش دارند تا بر این شایعات دامن بزنند و القای شبهه کنند.

اکنون و در حالی که مدت زمان زیادی از اقدام مُضحک آمریکای تروریست در قرار دادن نام سپاه در لیست گروه های تروریستی نمی گذرد؛ برخی تلاش دارند تا انتصاب اخیر فرمانده کل جدید سپاه پاسداران را به این مسئله ربط دهند؛ در حالی این دو مسئله ارتباطی با یکدیگر ندارد و حضور سردار جعفری در قرارگاه فرهنگی اجتماعی حضرت بقیت الله الاعظم (عج) و انتصاب سردار سلامی به فرماندهی کل سپاه پاسداران، یک امر طبیعی در جا به جایی فرماندهان نظامی است.

در این باره باید به این نکته توجه داد که سیره رهبر معظم انقلاب و فرماندهی معظم کل قوا در تغییر مدیران و فرماندهان تحت امر خود، غالبا پس از گذشت یک دوره زمانی تقریبا ده ساله اتفاق می افتد که این امر درباره سردار جعفری هم محقق شده و البته افزون بر این، تمایل خود سردار جعفری به ادامه خدمت در بخش فرهنگی و اجتماعی نیروهای مسلح سبب شد تا مقام معظم رهبری وی را در مسئولیت جدید بگمارند.

آمریکا، از «شیطان بزرگ» تا «تروریست بِالذّات»
اینک شایسته است تا در این بخش از این گفتار، نگاهی به اقدام اخیر ایالات متحده در قرار دادن نام سپاه پاسداران در لیست گروه های تروریستی بیندازیم؛ همان آمریکایی که حضرت امام راحل عظیم الشأن (ره)، ماهیت پلید وی را با عناوین مختلفی مانند «استکبار جهانی»، «اُمّ الفساد قرن»، «شیطان بزرگ» و «تروریست بِالّذات» بر ملا کردند تا مشخص شود که بُغض و کینه این شیطان بزرگ و این تروریست بالذّات نسبت به جمهوری اسلامی و انقلاب اسلامی را پایانی نیست.

البته دلیل این بُغض و حِقد و کینه هم کاملا مشخص است. علاوه بر آن که انقلاب اسلامی توانست بساط چپاول ها و دست اندازی های آمریکا را بر بخش مهمی از منطقه ما و بلکه جهان برچیند؛ این امر در همین سال های اخیر هم سبب شده تا هزینه بیش از 7 تریلیون دُلاری یعنی بیش از 7 هزار میلیارد دُلاری وی در تأسیس و حمایت از داعش برای تسلط بر سوریه و عراق و اسلام هراسی در منطقه و جهان، کأن لم یَکُن شود (این هزینه کرد در حالی اتفاق افتاد که ایالات متحده با 21 تریلیون دلار بدهی، بدهکارترین کشور جهان است).

این در حالی بود که جمهوری اسلامی ایران با قدرت سپاهیان سلحشور خود و با سازماندهی نیروهای حشد الشعبی، فاطمیون، زینبیون و حزب الله تحت فرماندهی سردار پُرافتخار همیشه در صحنه، قاسم سلیمانی و البته آن هم با درخواست خود کشورهای سوریه و عراق وارد صحنه شد و امنیت را به کشورهایی که اکثر مساحت آن ها در کنترل بیش از 80 گروه تروریستی از سراسر جهان بود بازگرداند و با افتخار، پایان داعش را اعلام کرد.

جمهوری اسلامی ایران البته کتمان نمی کند که در این راه و به نفع منافع ملی خود، هزینه هم کرده است؛ اما با افتخار اعلام می دارد که تنها 70 میلیون دلار هزینه و البته غیرت سپاهیان و جهادگران جان بر کف دنیای اسلام، سبب شد تا هزینه بیش از 7 هزار میلیارد دلاری دشمن خاکستر شود و به باد رَوَد؛ افزون بر این که قراردادهای مختلف بین ایران و عراق و یا ایران و سوریه در این روزها، چندین برابر این هزینه کرد را به خزانه ایران عزیز بازگردانده است که البته این قراردادهای مشترک اقتصادی در آینده نیز ادامه خواهد یافت و به رونق تولید و اقتصاد ملی کمک خواهد کرد.

آمریکا از ما عصبانی است و از این عصبانیت خواهد مُرد
بنابراین دلیل عصبانیت دشمن در قرار دادن نام سپاه در لیست گروه های تروریستی کاملا مشخص است و همه ما را به یاد جمله ماندگار شهید مظلوم آیت الله دکتر سید محمدحسین بهشتی می اندازد که با سربلندی فریاد زد:
ای آمریکا از ما عصبانی باش و از این عصبانیت بمیر.

شیطان بزرگ البته در کنار این شکست تاریخی اقتصادی، تحقیر نظامی خود را نیز به چشم دیده است؛ آن جا که تفنگدارانش در برابر سربازان غیور و شجاع ایران زانو زدند و این سرافکندگی به همه دنیا مخابره شد.

پس دلیل عصبانی بودن آمریکا مشخص است و طبیعی است که وی عصبانی باشد و عصبانی بماند. در عین حال نباید فراموش کرد که این تروریست بالذّات به دلیل ماهیت گرگ صفت خود، تنها زبان زور را می فهمد و و از این رو باید با قدرت و صلابت و در عین حال با بهره بردن از ابزار سیاست و دیپلماسی در برابر وی ایستاد و اگر باز هم پُر رویی کرد، شدت بیشتر به خرج داد و عقب نشینی نکرد؛ چرا که این وعده صادق خداوند است که دشمنان تا وقتی ما  را به تبعیت از خود در نیاورند؛ آرام نمی نشینند و دست از توطئه بر نمی دارند.

انتصاب جدید در رأس سپاه و تداوم نقش آفرینی موثر در گام دوم انقلاب
بخش دوم این نوشتار درباره اهمیت انتصاب اخیر سردار سلامی به فرماندهی کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است.

دلیل نخست این اهمیت، همزمانی این انتصاب با چهلمین سالگرد تأسیس رسمی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و ورود این نهاد انقلابی و مردمی به دهه پنجم حیات خود است.

بی تردید دلیل دوم را باید در شخصیت خود سردار سلامی جستجو کرد؛ فرمانده ای با صلابت که از آبان 1359، حضور در سپاه پاسداران را به تحصیل مهندسی مکانیک در دانشگاه ترجیح داد و سال هاست این افتخار را دارد که در مسؤولیت های مختلف در صحنه بوده است که آخرین آن ها، جانشینی فرمانده کل سپاه پاسداران بود.

او از جمله شخصیت هایی است که به صلابت و صراحت لهجه معروف است و جملاتی قصار از او مانند «برای ما مایه افتخار است که از سوی فردی چون ترامپ تروریست خوانده شویم»؛ «ما در ادامه راه شهیدان، همه پاسدار هستیم»؛ «قدرت سپاه، پشتوانه دیپلماسی ماست» و «دشمن را عقب رانده ایم و در – گام دوم – تعقیبش می کنیم» خود گواهی بر همین ادعاست.

و اینک که اقدام نابخردانه ایالات متحده در تروریست خواندن سپاه به تعبیر مراجع معظم تقلید قم سبب ایجاد وحدت همه جانبه در کشور شده و اقبال عمومی به سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را روزافزون ساخته است؛ تردیدی نیست که حضور این فرمانده باصلابت در رأس سپاه پاسداران و البته حضور فرهنگی و اجتماعی سردار جعفری در قرارگاه بقیت الله الاعظم (عج) نویدبخش روزهای باشکوه تر برای نیروهای جان بر کف نظامی کشور در سپاه و ارتش و بسیج و نیروی انتظامی است؛ ان شاء الله.


انتهای پیام/120
http://qomefarda.ir/7787
اخبار مرتبط

نظرات شما