هدف‌گذاری افزایش 20 درصدی صادرات در قم

معاون هماهنگی امور اقتصادی و منابع انسانی استانداری قم از هدف گذاری افزایش 20 درصدی صادرات در قم خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا،مهرداد غضنفری  در نخستین جلسه کارگروه توسعه صادرات قم در سالن جلسات امام جواد(ع) عنوان کرد: هدف گذاری توسعه صادرات استان قم در سال 98 باید 20 درصد افزایش یابد.
 
معاون هماهنگی امور اقتصادی و منابع انسانی استانداری قم افزود:اگر خام فروشی را کنار بگذاریم ارزش کالاهای صادراتی افزایش می یابد و به رونق خوبی در صادرات دست پیدا می کنیم.
 
وی اظهار کرد:باید در کنار افزایش حجم کالاهای صادراتی بتوانیم وزن این کالاها را افزایش دهیم، ضمن اینکه کیفیت را به عنوان رکن مهمی در نظر بگیریم؛ صادرات شاخصه مهمی در توسعه اقتصادی است و باید در استان قم از همه ظرفیت های اقتصادی در جهت توسعه صادرات استفاده کنیم.
 
غضنفری تاکید کرد:در جهت توسعه صادرات نیاز به مشوق های صادراتی و حمایت های دولتی داریم اما بخش خصوصی نیز نقش مهمی در رونق صادرات دارد.
 
معاون هماهنگی امور اقتصادی و منابع انسانی استانداری قم گفت:در زمینه صادرات، آسیب هایی وجود دارد که اگر حلقه گمشده را پیدا کنیم می توان در حوزه صادرات حرفی برای گفتن داشت.
 
وی با بیان اینکه موانع صادرات را باید حذف کرد، گفت:  در این باره اگر تولیدکننده مورد حمایت قرار گیرد در صادرات نیز موفقیت هایی خواهیم داشت،همچنین در حوزه تولید و صادرات نیاز به تنوع بخشی به محصولات داریم.
 
غضنفری بیان کرد: یکی از دغدغه های تولید، واردات مواد اولیه است، در این باره تمهیداتی نیاز است تا بتوان ضمن توسعه صادرات در واردات مواد اولیه نیز موفق بود.
 
وی اظهار کرد:در جهت معرفی کالاهای صادراتی،اعزام هیات های اقتصادی دارای نقش مهمی است و باید گزارشی دقیق از اعزام این هیات ها در توسعه صادرات انجام گیرد.
 
معاون هماهنگی امور اقتصادی و منابع انسانی استانداری قم گفت: برپایی نمایشگاههای تخصصی در قم نیز یکی از ظرفیت های مهم در معرفی کالاها و محصولات است که باید مورد اهتمام باشد.
 
در ادامه محمود سیجانی رئیس سازمان صنعت،معدن و تجارت استان قم عنوان کرد: در سال ۹۷ عمده کالاهای صادراتی استان مواد پلاستیکی ،محصولات فلزی،سوخت،غلات،کفش و محصولات شیمیایی بوده که به کشور های هدف صادرات استان شامل عراق،افغانستان،هند،امارات، ویتنام،ازبکستان،ترکیه، ارمنستان،آذربایجان و پاکستان صادر شده است.
 
وی افزود: ضمن اینکه کشور های بلغارستان و سوریه نیز جزء کشور های جدید هدف صادرات استان است که در سال جدید صادرات به این دو کشور نیز انجام می‌شود

انتهای پیام/
http://qomefarda.ir/8076
اخبار مرتبط

نظرات شما