آقای روحانی، واقعا مشکل مردم اقتصادی نیست!

هر روز روایت های مختلفی از دیدار رئیس جمهور کشورمان با فعالان سیاسی منتشر می شود اما در این میان شاید پر بحت ترین و در عین حال تعجب برانگیزترین روایت از این دیدار، سخنان خود روحانی باشد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا، هر روز روایت های مختلفی از دیدار رئیس جمهور کشورمان با فعالان سیاسی منتشر می شود اما در این میان شاید پر بحت ترین و در عین حال تعجب برانگیزترین روایت از این دیدار، سخنان خود روحانی باشد.

وی در این دیدار اظهار داشته" مشکلات مردم تنها اقتصادی نیست" البته مردم ایران سابقه ای شنیدن این گونه سخن ها را از روسای جمهور دارند به عنوان مثال رئیس جمهور دولت های نهم و دهم زمانی که در سال 91 به یکباره شاهد افزایش قیمت اقلام مصرفی مردم بودیم اظهار داشته مردم برای خرید به محل زندگی وی مراجعه کنند چون در آن مکان خبری از افزایش چند برابری قیمت نیست.

این روزها نیز که مردم هر روز خبرهای مختلفی از افزایش قیمت کالاهای اساسی می شنوند و به روش های مختلف از گرانی موجود گله دارند حسن روحانی می گوید تنها مشکل مردم اقتصادی نیست.

در این میان به نظر می آید رئیس جمهور یک روز را در میان مردم عادی زندگی کند و به طور مثال در صف گوشت بایستد و در نهایت به علت تقاضای زیاد و صف های شلوغ به وی گوشت سهمیه ای نرسد و یا این که ساعت ها در فروشگاه های مختلف برای خرید شکر تعاونی بچرخد و در نهایت نتواند آن را تهیه کند به خوبی می فهمد که مشکل واقعی و اصلی مردم چیست.

علاوه بر این وی می تواند چند روز پیش را نیز به یاد بیاورد که مردم در پی شایعه ای افزایش قیمت بنزین ساعت ها در صف پمپ بنزین ها ایستادند تا بلکه بتوانند یک باک بنزین اضافی با نرخ فعلی دریافت کنند.

البته از یک زاویه دیگر نیز می توان به صحبت های رئیس جمهور نگاه کرد و حق را به وی داد.

در واقع تنها مشکل مردم اقتصادی نیست و مشکلات دیگری نیز هست که بیش از این مردم را آزار می دهد که در این میان به ناتوانی و ناکارآمدی مدیران اجرایی کشور اشاره کرد مدیرانی که نمی توانند بازار خودرو را کنترل کنند و به تعادل برسانند.

مدیرانی که نمی توانند با اصلاح روش های توزیع اجناس و کالاهای اساسی را به دست مصرف کنندگان واقعی برسانند و علاوه بر این مدیرانی که با تصمیم های اشتباه خود میلیون ها دلار ارز کشور را در اختیار افرادی قرار دادند که غالبا نه تنها اقدام به واردات کالاهای واقعی و مورد نیاز مردم نکردند بلکه وارداتی را که نیز انجام دادند به با محاسبه نرخ ارز آزاد در بازار به فروش رساندند.


انتهای پیام/110
http://qomefarda.ir/8329
اخبار مرتبط

نظرات شما