درخواست مربی؛ سه تیم لیگ برتری شوند

تیم خوشه طلایی با قهرمانی در این فصل از بازی های لیگ 2 به جمع تیم های دسته اولی پیوست.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا، کارنامه این تیم در فصل جاری بازی ها جالب توجه بود. 17 برد در 25 بازی که بیشترین برد ثبت شده در بین تیم های دسته دومی بود. هم چنین دو باخت در این تعداد بازی که کمترین باخت محسوب می شد. به همین بهانه دقایقی با محسن عاشوری سرمربی تیم خوشه طلایی گفتگو کردیم که در زیر می خوانید:

 

*به نظر می رسد شما علاقه زیادی به فوتبال تهاجمی دارید و تنها به دنبال این سبک از بازی در تیم تان بودید؟

 

من علاقه درونی به فوتبال تهاجمی دارم که این بی ربط با دوران بازیگری ام نیست و مسئولیتی که مربیانم از من طی 10 سال بازی در پرسپولیس می خواستند. پرسپولیس خاستگاه فوتبال تهاجمی بوده و البته من و هر مربی دیگری برای ارایه این سبک از بازی نیازمند بازیکنان با کیفیت و هم چنین امکانات لازم هستیم. من در سایه کسب تجربه، الگوبرداری و هم چنین مطالعاتی که در این زمینه داشتم به فرم خوبی از فوتبال تهاجمی رسیدم و سعی کردم آن را در تیم خوشه طلایی به نمایش بگذارم. البته در این مسیر مشکلاتی هم وجود داشت. دیر تحویل گرفتن تیم، کیفیت نامطلوب زمین و هم چنین مصدومیت بازیکنان، با این حال خدا کمک کرد و با تلاش بچه ها توانستیم دراین فصل از بازی ها و در 17 بازی از 25 بازی پیروز شویم. به واقع تفکر ما ارایه فوتبال تهاجمی و پیروز شدن بود که با تمرین و تلاش بیش از اندازه به این مهم دست پیدا کردیم. نکته مهم دیگر اینکه؛ از نظر من مهم این نیست که تیم در چه رده ای بازی می کند، فقط باید بازیکنان را از نظر ذهنی برای فوتبال تهاجمی آماده کرد چون فوتبال تهاجمی است که برای تماشاگر زیبا جلوه می کند و از همه مهمتر باعث ادای دین فوتبال به تماشاگران می شود. فوتبال ایران فوتبال خلاق و با استعدادی است و باید تهاجمی فوتبال کند. البته این به معنی بی تفاوتی به دفاع در فوتبال نیست چون دفاع هم بخشی از فوتبال است اما مبنا و پایه فوتبال ما با توجه به استعدادی که دارد باید بازی رو به جلو باشد.

 

*به عنوان یک پرسپولیسی، آیا حذف پرسپولیس از لیگ قهرمانان آسیا به خاطر فشردگی بازی ها بود؟

 

خب سال های سال است تقویم آسیا با یوفا متفاوت است و بازی های در دو منطقه شرق و غرب برگزار می شود. تیم های ما بعد از سال ها حضور درلیگ قهرمانان آسیا باید به تجربه لازم رسیده باشند و تمهیدات درستی برای رفع این مشکل داشته باشند. ولی در مورد حذف تیم پرسپولیس از لیگ قهرمانان آسیا بهتر است من اظهار نظری نداشته باشم چون از نظر فنی این مسیر را تجربه نکرده ام.

 

*لیگ یک فصل آینده با حضور 18 تیم برگزار می شود و تنها دو تیم از دسته اول به لیگ برتر صعود می کنند. دراین باره نظری ندارید؟

 

بازی های لیگ یک سخت و فشرده برگزار می شود و از همه مهتر در لیگ یک موفقیت تنها با صعود به لیگ برتر معنی پیدا می کند. با توجه به سرمایه گذاری کلان باشگاه ها برای صعود به لیگ برتر منطقی این است که فدراسیون فوتبال به سه تیم اجازه صعود به بازی های لیگ برتر را بدهد.انتهای پیام/
http://qomefarda.ir/8426
اخبار مرتبط

نظرات شما