توضیحات نماینده مجلس درباره پالایشگاه آناهیتا؛ حقوق‌های میلیاردی فعالان در دفتر پالایشگاهی که هنوز افتتاح نشده

عضو کمیسیون انرژی مجلس با انتقاد از بی تفاوتی دولت درباره پالایشگاه آناهیتا، گفت: چند نفری که در دفتر مرکزی پالایشگاه آناهیتا در تهران مشغول هستند حقوق‌های میلیاردی گرفته و گویا به دنبال آن هستند که بدون آنکه زحمتی را بکشند حقوق آنچنانی دریافت کنند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا، احمد صفری عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی در گفت‌‌وگو خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس با اشاره به بلاتکلیفی ساخت پالایشگاه آناهیتا در کرمانشاه، گفت: مجوز ساخت این پالایشگاه در سال 1385 صادر شده است و یکی از دلایل اعطای مجوز به ساخت این پالایشگاه در این استان به سردسیری این منطقه و حجم بیکاری آن بازمی‌گردد. 

وی افزود: مجوز ساخت این پالایشگاه با هماهنگی صورت گرفته بین وزارت نفت و وزارت تعاون صادر شده است و در ابتدا قرار بود که شستا مسئولیت این پالایشگاه را برعهده گرفته و عملیات عمرانی آن را به پایان برساند اما در مرحله بعدی عملیات عمرانی این پالایشگاه به صندوق بازنشستگی واگذار شد و در مراحل بعدی به وزارت نفت و در مرحله بعدی به قرارگاه خاتم‌الانبیاء داده شد. 

عضو کمیسیون انرژی  تصریح کرد: متاسفانه هر  بار با بهانه‌های مختلف متولی ساخت و ساز این پالایشگاه را به تعویق می‌اندازند. 

وی گفت: 570 هکتار از اراضی مرغوب کشاورزی را به بهانه ساخت پالایشگاه آناهیتا واقع در استان کرمانشاه را جدا کرده و با فنس‌کشی آن را در زمره زمین‌های این پالایشگاه به حساب آوردند و 2 نگهبان را در آنجا مستقر کرده و دفتری را در  تهران و کرمانشاه انتخاب کردند. 

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس خاطرنشان کرد: چند نفری که در دفتر مرکزی پالایشگاه آناهیتا در تهران مشغول هستند حقوق‌های میلیاردی گرفته و گویا به دنبال آن هستند که بدون آنکه زحمتی را بکشند حقوق آنچنانی دریافت کنند. 

صفری خاطرنشان کرد: مسئولین دولتی پرس‌وجویی را درمورد وضعیت فعلی ساخت این پالایشگاه نکرده‌اند و گویا آنها هم فراموش کرده‌اند که چنین مجوزی را صادر کرده‌اند. این در حالی است که بارها در نامه‌نگاری‌های مختلف به وزرای نفت، تعاون و مسئولین دولتی این موضوع را متذکر شدند. 

وی گفت: مجمع نمایندگان استان کرمانشاه پیگیری‌های مختلفی را در این خصوص انجام دادند و حتی در دیداری که هیات دولت از استان کرمانشاه داشت مطرح کردیم و یکی از مصوبات آن نشست هم مربوط به وضعیت پالایشگاه آناهیتا بود که بخش‌های مختلف دولت به آن توجهی نکردند. 

عضو کمیسیون انرژی با بیان اینکه بارها نامه‌نگاری با زنگنه وزیر نفت با موضوع پالایشگاه آناهیتا انجام داده و با نشست‌های مختلف کمیسیون انرژی این مطالبه به حق مردم استان کرمانشاه را پیگیری‌ کرده‌ام گفت: متاسفانه آقای زنگنه خود را به خواب زده است و گرنه او بیش از همه افراد دیگر وضعیت فعلی پالایشگاه آناهیتا را می‌داند. 

صفری اظهار داشت: مسئولین دولتی که برای بازدید به استان کرمانشاه می‌آیند 9 یا 10 صبح به این استان آ‌مده و ساعت 5 و 6 بازمی‌گردند و فرصتی را برای بررسی موضوعات این چنینی ندارند. این در حالی است که پالایشگاه آناهیتا کرمانشاه 13 سال است که از اعطای مجوز ساخت آن می‌گذرد و درحقیقت در بلاتکلیفی محض قرار دارد. 

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس گفت: طبق برنامه‌ریزی صورت گرفته باید سال 89 یا 90 بهره‌برداری از پالایشگاه آناهیتا صورت می‌گرفت که با این کار می‌توانست در وضعیت کاهش بیکاری جوانان کرمانشاهی و افزایش اشتغال و تولید در این استان تاثیر بسزایی داشته باشد اما ساخت و ساز این پالایشگاه و رسیدگی به وضعیت آن به بوته فراموشی سپرده شده است. 
انتهای پیام/
http://qomefarda.ir/8435
اخبار مرتبط

نظرات شما