نماینده سابق مجلس در گفتگو با قم فردا:

مقاومت بهترین راهبرد در شرایط کنونی است/ آمریکا بیش از ایران به مذاکره نیاز دارد

نماینده سابق مجلس شورای اسلامی بابیان این‌که آمریکا بیش از ایران به مذاکره نیاز دارد، گفت: منطق مقاومت بهترین راهبرد در شرایط کنونی است.

احمد بخشایش اردستانی در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی قم فردا، با اشاره بیانات اخیر رهبر انقلاب مبنی بر مقاومت در برابر دشمنان نظام اظهار داشت: رهبر معظم انقلاب مقاومت را در دو بخش داخلی و خارجی مهم و اصولی می‌دانند.

وی ادامه داد: در بُعد خارجی باید به این مهم اشاره‌کنیم که منظور ایشان حفظ و تداوم جبهه مقاومت در کشورهای منطقه به‌خصوص سوریه و یمن است.

کارشناس مسائل سیاسی افزود: حفظ و بقای جبهه مقاومت درواقع حفظ نظام و ارزش‌های انقلاب است که سال‌ها برای تحقق آن سختی‌کشیده‌ایم و باید باقدرت این مسیر تداوم یابد.

وی جبهه مقاومت را سدی در برابر خواسته‌های نامشروع آمریکا عنوان کرد و گفت: جبهه مقاومت در سال‌های اخیر به‌خوبی توانسته نقشه‌های استکبار جهانی را در منطقه از بین ببرد و به همین علت است که رهبر انقلاب بر حفظ جبهه مقاومت تأکیددارند.

بخشایش به مقاومت در داخل نیز اشاره کرد و ابراز داشت: هدف و منظور رهبر انقلاب از مقاومت در بُعد داخلی توجه و اتکا به درون و اقتصاد مقاومتی است.

وی افزود: درواقع رهبر انقلاب منظورشان از اقتصاد مقاومتی به‌هیچ‌عنوان فقر و کاهش قدرت خرید مردم نیست بلکه منظور ایشان افزایش توان تولید داخلی و عدم وابستگی به کشورهای خارجی است.

ترامپ بیش از ایران به دنبال مذاکره است

نماینده سابق مجلس شورای اسلامی به تحولات اخیر منطقه و تحریم‌های آمریکا اشاره کرد و بیان داشت: آمریکا باهدف کسب درآمد و فروش تسلیحات نظامی به کشورهای عربی همواره به دنبال ایجاد جو روانی علیه کشورمان است و این موضوع جدیدی نیست.

وی ادامه داد: کره شمالی نیز همین وضعیت را دارد و بهانه‌ای شده است که کشورهایی مانند ژاپن و کره جنوبی بخش زیادی را از درآمدهای خودشان را به‌پای آمریکا بریزند و در عوض تسلیحات از این کشور بگیرند.

بخشایش به گمانه‌زنی‌های اخیر در خصوص مذاکره بین ایران با آمریکا اشاره کرد و تأکید کرد: در شرایط کنونی ترامپ بیش از ایران به دنبال مذاکره است و تنها هدفش این است که امضای وی پای برجام باشد.

وی افزود: بر همین اساس دولت فعلی آمریکا برای حضور در انتخابات تشنه مذاکرات است و می‌خواهد از این راهبرد در مبارزات انتخاباتی بهره ببرد.


انتهای پیام/110
http://qomefarda.ir/9506
اخبار مرتبط

نظرات شما