مدیرکل بیمه سلامت استان قم:

حذف نسخه‌های کاغذی در مراکز درمانی اجرایی می‌شود

مدیرکل بیمه سلامت استان قم از حذف نسخه‌های کاغذی در مراکز درمانی در استان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا، محمدرضا فخاریان قمی صبح امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به اهمیت الکترونیکی شدن خدمات در مراکز درمانی اظهار داشت: نسخه‌نویسی الکترونیکی به‌صورت آزمایشی در دستور کار قرارگرفته است و تا پایان سال باید 30 درصد خدمات الکترونیکی شود.

وی در خصوص مزایای این طرح گفت: در گام اول سیستم کاغذی حذف می‌شود و در گام دوم گزارش‌گیری و ارائه خدمات بهتر می‌شود و علاوه بر این تقاضاهای القایی بیمار نیز با اجرای این طرح از بین می‌رود.

مدیرکل بیمه سلامت استان ابراز داشت: این سیستم برپایه ای علمی است و از پیشرفته‌ترین فرایندها برای نهادینه کردن این کار بهره گرفته‌شده است.

وی به میزان هزینه‌های درمانی در سال 97 اشاره کرد و ابراز داشت: در سال 97 برای خدمات درمانی در استان 194 میلیارد 300 میلیون تومان هزینه شد که از این مبلغ 91 میلیارد و 800 میلیون تومان در بخش بستری و 26 میلیارد و 600 میلیون تومان در بخش سرپایی بوده است.

 فخاریان تأکید کرد: علاوه بر این 1294 نفر بیمار خاص در استان داریم که جمعاً 19 میلیارد 200 میلیون تومان در سال 97 برای آن‌ها هزینه شد.

وی ادامه داد: تعداد بیمه‌شدگان تا اردیبهشت‌ماه امسال 367254 نفر است که در این میان صندوق بیمه همگانی بیش از 140 هزار نفر بیمه‌شده دارد.

مدیرکل بیمه سلامت استان قم افزود: بیمه ایرانیان از ابتدای سال 98 موظف شده است کلیه افراد تحت بیمه پوشش کمیته امداد را تحت پوشش قرار دهد که تاکنون از 25 هزار نفر بیمه‌شده کمیته امداد 20 هزار نفر بیمه ایرانیان شده‌اند و هزینه این خدمات بر عهده کمیته امداد است.

وی ادامه داد: یکی از معضلاتی که در حوزه درمان داریم استفاده از دفترچه خدمات سایرین است که یک نوع سوءاستفاده است که باید جلوی این اقدامات گرفته شود.

فخاریان تأکید کرد: 5 دفتر شهری برای صدور و چاپ دفترچه درمانی در شهر قم داریم و علاوه بر این 3 دفتر روستایی نیز در بخش‌های قم فعال هستند.

وی ادامه داد: مطالبات مراکز خصوصی و درمانی تا فرودین ماه امسال پرداخت‌شده است و مابقی نیز به‌تدریج پرداخت خواهد شد.انتهای پیام/110
http://qomefarda.ir/9600
اخبار مرتبط

نظرات شما