برخورد قضایی با واحدهای صنفی متخلف درزمینه حجاب وعفاف

دستورات قضایی برخوردباواحدهای صنفی متخلف درزمینه حجاب وعفاف ازسوی کاهه دادستان قم به پلیس اماکن،سازمان صمت واتاق اصناف قم ابلاغ شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا، کاهه دادستان عمومی و انقلاب قم طی دستورالعملی به پلیس اماکن ، سازمان صنعت معدن تجارت و اتاق اصناف دستورات قضایی برخورد با واحدهای صنفی متخلف را در قم ابلاغ نمودند.

دادستان قم بیان داشتند: حجاب و پوشش اسلامی و به تبع ان حفظ نظام خانواده که تامین کننده سعادت ادمی و منشاء قرب الهی و سبب نجات وی است ، بسیار ارزشمند بوده و احکام اخلاقی ، فقهی و دینی مربوط به پوشش به ویژه بانوان براساس این فلسفه و حکمت حکیمانه صادر شده که باید جهت ارتقاء ان از هیچ تلاشی دریغ ننمود فلذا دستورات لازم جهت برخورد با معدود صنوف هنجار شکن به پلیس اماکن و اتاق اصناف صادر گردید.

این مقام قضایی بیان داشت : به پلیس اماکن ابلاغ گردید با برخی از مغازه هایی که در پشت ویترین مبادرت به جانمایی مانکن و لباس های که عفت عمومی را جریحه دار می نمایند و مغایر با ارزش های دینی و اخلاقی مردم انقلابی قم بوده مقابله جدی و به منظور برخورد قانونی به مرجع قضایی معرفی گردد.

ایشان تصریح نمودند : همچنین در مشاغل مختص امور بانوان و زنان جامعه ، چنانچه فروشندگان مرد اقدام به فروش می کنند که تخلف است اعمال قانون نمایند.

دادستان قم به اتاق اصناف هم دستور دادند با توجه به این که پوشش برخی از متصدیان و فروشندگان خانم در فروشگاه ها و پاساژهای شهر نامناسب می باشد فلذا باید کلیه اتحادیه های مربوطه ضمن بازرسی مستمر از واحد های زیر مجموعه خود و تذکر و در صورت عدم توجه صاحبان به وضعیت حجاب کارکنان با همکاری پلیس اماکن جهت پلمپ محل اقدام شود ، بدیهی است در صورت عدم نظارت اتحادیه ها و انجام وظیفه قانونی ، عواقب کوتاهی و مسامحه در انجام وظیفه متوجه انان خواهد شد.


انتهای پیام/
http://qomefarda.ir/9632
اخبار مرتبط

نظرات شما