مدیرعامل صندوق پژوهش و فناوری کریمه گفت: سرمایه گذاران این صندوق هم جزو بخش دولتی و هم جزو بخش خصوصی هستند و باید بخش دولتی سرمایه بیشتری را به صندوق کریمه تزریق کند تا این صندوق قوی تر شود.
یک کارشناس مدیریت اسلامی طرح «جهاد همبستگی ملی» را طرحی ابتکاری برای بازسازی مناطق سیل زده دانست و اظهار داشت: این گونه طرح ها و ورود مردم برای مدیریت بحران، به موفقیت امدادرسانی به آسیب دیدگان منجر می شود.
آیت الله سبحانی با بیان اینکه مغناطیس معنوی امروز میان منتظران و حضرت مهدی(عج) در مسجد مقدس جمکران وجود دارد گفت: همین مسئله موجب شده است که از اقصی نقاط دنیا برای خواندن نماز به این مکان مقدس مشرف ‌شوند.
استاد حوزه علمیه قم با بیان این که طرح بسیج با عنوان جهاد همبستگی ملی، بازسازی مناطق سیل زده را تسریع می بخشد؛ از مردم و مسئولان خواست تا در این طرح ملی خداپسندانه مشارکت کنند.
«حمل و نقل پاک» یکی از آرزوهای همیشگی مدیریت های شهری است که البته به نظر می رسد تحقق این آرزو نیازمند تغییر نگرش برخی مسئولان است.
مولف کتاب دایره المعارف شیعه گفت: تالیف دایره المعارف یکی از سخترین کارهای تالیفی در دنیا می باشد.
مدیر انتشارات جمال با اشاره به اینکه باید برای کودک و نوجوان خوراک مناسب داشته باشیم، گفت: بی دفاع ترین قشر در تهاجم فرهنگی ،کودکان و نوجوانان هستند.
«روز جوان» فرصتی مناسب برای نگاه دوباره به مسائل حوزه جوانان در کشور است و بازتعریف دوباره این نسل به عنوان سرمایه اجتماعی است.
رئیس اتاق اصناف قم با اشاره به این که اعتماد عمومی که نسبت به بسیج وجود دارد گفت: آماده استقبال از طرح های بسیج برای کمک به هموطنان سیل زده هستیم.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم با اشاره به اینکه بیشترین آثار از قم با 450 اثر می باشد، گفت: بیش از 1500 اثر در دبیرخانه کنگره شعر آئینی از سراسر کشور دریافت شده است.
این گروه ها از استانهای مختلف کشور و به منظور خدمت رسانی به سیل زدگان از اولین ساعت حادثه در مناطق آسیب دیده حضور یافته اند.
همایش بین‌المللی دکترین مهدویت در آستانه میلاد حضرت مهدی (عج) در قم برگزار می‌شود.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم با اشاره به اینکه استفاده از فرهنگ و هنر در معرفی ارزش ها و اعتقادات، گفت: تاثیرگذاری فیلم ها بسیار زیاد است و استفاده از ظرفیت های هنر موجب جریان سازی و فرهنگ سازی در جامعه می شود.
مدیر کل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان قم با بیان این که 41 هزار نفر در قم تحت پوشش کمیته امداد هستند، گفت: با توجه به افزایش قیمت ها در سال جاری نیازمند حمایت جدی خیرین هستیم.
این رزمنده دوران دفاع مقدس با اشاره به اینکه اقدام آمریکا اتحاد داخلی ایران را بیشتر کرد، گفت: این اقدام آمریکا باعث افزایش بیشتر محبوبیت و احترام سپاه شد.
رئیس دانشگاه قم، اهل بیت عصمت و طهارت (ع) را هدیه خداوند به همه بشریت دانست و آنان را سرچشمه های نور و علم معرفی کرد.
رئیس حوزه هنری قم به بیان جزئیات برنامه‌های هنر انقلاب اسلامی در قم پرداخت.
تنها این نیروهای دولتی و نظامی نبودند که در یاری رساندن به سیل زدگان آستین همت بالا زدند بلکه نیروهای دیگری نیز بودند که وارد عمل شده و همچنان در شهرهای سیل زده حضور دارند.
مدیرکل بنیاد شهید وامور ایثارگران استان قم با اشاره به اینکه امروز ایستادگی در برابر دشمنان را مدیون جانبازان هستیم، گفت: جانبازان سرمایه های ملی کشور هستند.
معاون فرهنگی مسجد مقدس جمکران از آغاز جشن های دهه مهدویت از 20 فروردین خبر داد و گفت: 50 برنامه کلی در اعیاد نیمه شعبان در قم و سراسر کشور برگزار می شود.