معاون خدمات شهری و امور اجتماعی شهرداری قم گفت: حدود ۱۰۰ واحد صنفی در خیابان‌های مطهری،‌ دانش، قلعه کامکار و ...در یک فرایند یک سال و نیمه به شهرک صنوف رفتند.
معاون خدمات زائرین مسجد مقدس جمکران از آغاز به کار موکب «مع امام منصور» در این مکان مقدس برای میزبانی از زائران غیر ایرانی خبر داد و گفت: سعی شده ظرفیت میزبانی را از زائران غیر ایرانی را در ایام اربعین حسینی به ۵۰ هزار نفر برسانیم.
سخنگوی مرکز مدیریت حوادث وفوریت‌های پزشکی قم گفت: واژگونی خودرو در آزادراه قم - تهران دو کشته و دو مجروح برجای گذاشت.
حاجی‌زاده با اشاره به اینکه از6000هزار شهید استان قم 1100پدر شهید و 2430 مادر شهید در قید حیات هستند گفت: باید از این فرصت استفاده کرد و خاطرات شهدا را از زبان مادران و پدران شهدا ثبت و ضبط کرد تا برای آیندگان باقی بماند که این مسئله یکی از اهداف کنگره ملی شهدا است.
مدیرکل آموزش و پرورش استان قم با اشاره به اینکه درایت مرخصی اربعین با مدیران مدارس است ، گفت: بخشنامه مکتوبی هنوز به دست ما نرسیده است ولی درایت این موضوع را بر عهده مدیران قرار داده ایم به گونه ای که منجر به تعطیلی مدارس نشود.
مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قم گفت: در 6 ماهه نخست امسال در برخی موارد همچون حوادث ساختمانی شاهد افزایش عملیات‌ها بوده‌ایم.
مدیرکل دامپزشکی استان قم از آغاز طرح جدید رتبه‌بندی مرغ در استان قم خبرداد.
مدیرعامل سازمان اتوبوسرانی شهرداری قم گفت: ۷۰ دستگاه اتوبوس از قم به مرز مهران برای جابجایی زائران اربعین حسینی اعزام خواهد شد.
مدیرکل راه و شهرسازی استان قم با اشاره به اینکه 147هزار خانوار اجاره نشین در قم در مقابل 45هزار واحد خالی و 43هزار واحد مسکن مهر ساخته شده وجود دارند، گفت: استان قم در رتبه سوم کشوری اجاره نشینی قرار دارد.
اعضای شورای اسلامی شهر قم با اشاره به‌ضرورت حمایت از پیاده‌روی اربعین بر قانونمند شدن حمایت‌های شهرداری قم از این پیاده‌روی تأکید کردند.
رئیس شورای اسلامی شهر قم گفت: در زمینه نقدی در 6 ماهه اول سال 88 درصد از برنامه‌های پیش بینی شده عملیاتی شده و در بخش غیر نقدی نیز 64 درصد محقق شده است.
دبیر اجرایی ستاد خادمان افتخاری حرم امام حسین(ع) گفت: امسال هزار نفر از خادمان افتخاری ایرانی در بخش‌های مختلف حرم امام حسین(ع) خدمت خواهند کرد.
سخنگوی مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی قم گفت: بر اثر یک حادثه آتش‌سوزی در شهر قم، ۹ تَن مجروح شدند و یک تن فوت کرد.
بختیاری با اشاره به اینکه مجموعه شورای شهر و شهرداری قم در سال گذشته در پیاده‌روی اربعین مشارکت خوبی داشته است، گفت: امسال به دنبال این هستیم که خدمت‌رسانی به زائران اربعین را تقویت کنیم و حضور مؤثرتر و بهتری از مجموعه شهری قم در این حرکت عظیم را شاهد باشیم.
مدیرکل راه وشهرسازی استان قم با اشاره به اینکه در مرحله اول 180 واحد ساخته خواهد شد، گفت: درکل طراحی شده است برای تعادل بخشی به بازار مسکن در استان قم 1480 واحد در طرح اقدام ملی ساخته شود.
فرمانده انتظامی شهرستان قم از دستگیری باند سارقان حرفه ای منزل و کشف اموال مسروقه به ارزش 800 میلیون ریال در قم خبر داد.
معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد امام خمینی(ره) قم گفت: ۱۵۰ هزار پاکت جمع‌آوری کمک‌های مردمی ویژه مرحله دوم جشن عاطفه‌ها درمدارس این استان توزیع‌شد.
مدیر موکب آستان مقدس حضرت معصومه (س) از حضور 40 درصدی بانوان در پیاده‌روی اربعین خبر داد و گفت: امسال با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته فضای اسکان بانوان افزایش داشته است.
معاون اجرایی حرم حضرت معصومه (س) از آماده شدن زیرساخت‌های لازم برای اسکان 5 هزار نفر در روز در موکب حضرت معصومه (ع) در عراق خبر داد.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت قم، میزان صادرات استان قم در شش ماه نخست سال جاری را به ارزش ۱۱۷ میلیون دلار و وزن ۱۱۱.۵ هزار تن دانست.