معاون مدیرکل پزشکی قانونی قم گفت: تصادف دومین عامل عمده مراجعات به پزشکی قانونی استان قم است و همچنین 22 درصد پرونده‌های دو ماه نخست امسال نیز به فوت شدگان در تصادفات اختصاص داشته است.
مدیر نظارت بر مواد غذایی معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی قم بابیان این‌که کارخانه‌های آرد استان حق استفاده از گلوتن را ندارند، گفت: تخلفی در این زمینه تاکنون گزارش نشده است.
مدیر دفتر مصرف شرکت توزیع نیروی برق قم گفت: مشترکان خانگی که میزان مصرف برق خود را نسبت به سال گذشته کاهش دهند تشویق و مشترکانی که افزایش دهند، جریمه می شوند.
مدیرکل مدیریت بحران استانداری قم، با اشاره به وقوع آتش سوزی در بیش از ۶۵۰ هکتار از مراتع استان طی چند فقره حریق در روزهای گذشته گفت: دلیل ۸۰ درصد از این آتش سوزی عامل انسانی و سهل انگاری است.
مسئول نمایندگی ولی فقیه در سازمان بسیج اقشار سپاه استان قم، کمک‌های بی دریغ گروه‌های مختلف اصناف و اقشار استان را نمونه‌ای زیبا و خداپسندانه از شکوه همدلی و همدردی با مردم مناطق سیل زده کشور خواند.
دادستان عمومی و انقلاب قم گفت: پنج نفر از متهمان پروژه رضوان با تفهیم اتهام و قرار بازداشت موقت به زندان معرفی شدند و پنج نفر از دیگر متهمان نیز شناسایی و تحت تعقیب قرار دارند.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قم گفت: با توجه به اقلیم قم افزایش کشت گلخانه‌ای و اصلاح الگوی کشت از مهم‌ترین اولویت‌های جهاد کشاورزی است.
اعضای شورای اسلامی شهر قم ضمن حمایت قاطع شورای اسلامی شهر قم از سرمایه‌گذاران بخش خصوصی در بلوار پیامبر اعظم بر لوایح قبلی خود در این زمینه اصرار کردند.
مدیرکل کمیته امداد استان قم با اشاره به تخصص 28میلیارد تومان تسهیلات برای اشتغال زایی هزار 415 نفر، گفت: درآمدهای کمیته امداد استان قم در 80 روز گذشته 94 درصد نسبت به دوره مشابه سال گذشته رشد داشته است.
در حال حاضر 900 نانوایی در سطح قم فعالیت می کند که 603 نانوایی دولتی بوده و از آرد یارانه ای استفاده می کند و بقیه نانوایی های آزاد پز هستند که تعداد کمی از آن ها بدون مجوز فعالیت دارند.
تولیت آستان مقدس حضرت زینب (سلام‌الله علیها) با حضور در مسجد مقدس جمکران ضمن اقامه نماز، در جریان فعالیت‌های مختلف این مکان مقدس قرار گرفت.
رئیس اداره هماهنگی حمل و نقل اداره کل راه و شهرسازی قم گفت: بر اساس سند آمایش مراکز لجستیک کشور، شهر قم به عنوان یکی از دهکده‌های لجستیکی ایران انتخاب شده است.
مدیرعامل سازمان پارک‌ها وفضای سبز شهرداری قم بر توسعه بوستان‌های بانوان در مناطق مختلف شهر تاکید کرد.
معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی قم با اشاره به مدیریت هوشمند شهر با دوربین ها ، گفت: امیدواریم تمام دوربین های سطح شهر حداکثرتا نیمه اول سال جاری فعال شوند.
فرمانده پدافند هوایی ارتش با بیان اینکه توان نظامی ایران محل آزمایش نیست، گفت: دشمن به‌خوبی از دستاوردها و جایگاه نظامی ایران اسلامی آگاهی دارد و می‌داند نخستین اشتباه آخرین اشتباه خواهد بود.
مسئول سازمان بسیج سازندگی سپاه امام علی بن ابی طالب (ع) استان قم گفت: بر اساس برنامه ریزی‌های صورت گرفته، حدود ۵۰۰ واحد مسکونی برای سیل زدگان لرستان و با اولویت مددجویان کمیته امداد امام خمینی (ره) و سازمان بهزیستی، به همت گروه‌های جهادی استان قم احداث می‌شود.
تصادفات زیاد در بلوار آیت‌الله بروجردی صدای همه را درآورده است اما با این‌ حال نظر مسئولان در خصوص علت این تصادفات با یکدیگر تفاوت زیادی دارد و جالب‌تر این‌که هرکدام بر نظر خود را درست می‌دانند!
معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری قم گفت: دوربین‌های بلوار آیت بروجردی تا یک هفته آینده نصب و راه‌اندازی می‌شود.
دستورات قضایی برخوردباواحدهای صنفی متخلف درزمینه حجاب وعفاف ازسوی کاهه دادستان قم به پلیس اماکن،سازمان صمت واتاق اصناف قم ابلاغ شد.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان قم تعرفه‌های جدید آب را در راستای مدیریت صحیح مصرف دانست، گفت: مشترکین خانگی که از ابتدای خردادماه تا پایان شهریورماه پایین تر از الگو، مصرف کنند و در مقایسه با دوره مشابه سال قبل مصرف خود را کاهش دهند تشویق می‌شوند.