رئیس جامعه المصطفی العالمیه گفت: دیپلماسی عمومی نقش مهمی در گسترش فرهنگ و مذهب دارد و در این میان مراکز اسلامی و دانشگاهی نقش ویژه‌ای دارند.
امام‌جمعه قم بابیان این‌که اربعین خاستگاه امت اسلامی است، گفت: دشمنان در فتنه عراق تضعیف جبهه مقاومت و پیاده‌روی اربعین را هدف‌گذاری کرده بودند که تیرشان به سنگ خورد.
عضو انجمن مطالعات سیاسی حوزه علمیه قم با اشاره به اینکه برخی از عوامل داخلی و خارجی عراق موجب اتفاقات اخیر شد، گفت: آمریکا صحنه گردان اصلی مسائل اخیر عراق است و با این اتفاقات به دنبال برگشت به منطقه است.
رئیس جامعه مدرسین با تأکید بر اینکه ولایت‌فقیه امری مقید و در چارچوب مرزهای کشور نیست گفت: ولی‌فقیه، ولی‌ای هست که مرز جغرافیایی محدودش نمی‌کند. یعنی فقط ولی و رهبر مسلمانان داخل کشور محسوب نمی‌شود بلکه او شرعاً حاکم بر مسلمانان جهان است.
آیت الله مکارم شیرازی در خصوص عبارت حب الحسین یجمعنا بیان داشت: محبت امام حسین (ع) یکی از عوامل بسیار مؤثر در وحدت بین شیعیان است.
رئیس جمهور، استانداران و مسئولان دستگاه های اجرایی را به تلاش بی وقفه و خستگی ناپذیر در راستای حل مشکلات و کمبودها در بخش های مختلف توصیه کرد.
عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با اشاره به اینکه اقدامات دشمن موجب شتاب نهضت اربعین و استقبال بیشتر ملت ها از اربعین و نهضت عاشورا خواهد شد، گفت: اربعین تجلی گاه حب الحسین یجمعنا است.
نماینده سابق مجلس با اشاره به اینکه برخی جریان ها به دنبال کمرنگ کردم پیاده روی عظیم اربعین هستند، گفت: آمریکا و عربستان از عراق متحد و یکپارچه ترس دارند به همین دلیل با تفرقه به دنبال تجزیه عراق هستند.
امام‌جمعه قم با اشاره به اینکه در آستانه اربعین دست‌هایی وجود دارد تا دو ملت ایران و عراق را از هم جدا کنند و حماسه اربعین به وجود نیاید گفت: اربعین به جریان عبادی و پرشکوه تمدن ساز و ترساندن دشمنان اسلام تبدیل‌شده است.
قدرت موشکی جمهوری اسلامی ایران در سال‌های اخیر به‌اندازه بالا رفته است که به‌راحتی می‌تواند اهداف موردنظر را با موشک‌های نقطه زن و بالستیک خود منهدم کند موضوعی که کشورهای غربی را غافلگیر کرده است.
نماینده سابق مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه نباید با موضع گیری های غلط همدلی و وحدت مردم را از بین برد، گفت: پیشرفت و پیروزی امروز نظام با وحدت حاصل می شود.
دادستان کل کشور با اشاره به اینکه دشمنان برای حرمت‌شکنی و قبح زدایی از خاستگاه انقلاب دست‌به‌کار شده است، گفت:چگونگی لباس پوشیدن خانم‌ها ، کشف حجاب و عشوه‌گری حرکات حساب‌شده‌ای است که دشمنان از طریق فضای مجازی آن را دنبال می‌کنند.
عضو هیأت رئیسه مجلس با اشاره به اینکه برخی از مسؤولان در قوه مقننه و مجریه به دنبال تضعیف شوراها هستند، گفت: برخی به ظرفیت شوراها پی نبرده‌اند، هر چند علل کاهش اختیارات شوراها به‌خوبی مشخص است.
بررسی تاریخچه نفوذ در عصر معاصر ایران با ایجاد غرفه نفوذ و طراحی المان‌های جالب و منحصربه‌فرد جلوه‌ ویژه‌ای به نمایشگاه امسال داده است.
این مرجع تقلید با بیان اینکه دشمنی و عداوت آمریکا، عربستان، رژیم صهیونیستی و کشورهای اروپایی مانند گذشته ادامه دارد و حتی شدت پیدا کرده است، گفت: امروز دشمن با لباس و منطق جدیدی علیه نظام اسلامی به میدان آمده‌است.
عضو هیئت علمی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی با اشاره به اینکه مذاکره با دشمن یعنی پذیرش سازش و شکست، گفت: دفاع مقدس روشن ترین مصداق تاثیر مقاومت در پیروزی ملت ایران است.
امام جمعه قم با اشاره به اینکه برخی تابلوهای تبلیغاتی در ورودی ها وداخل شهر در شان قم نیست، گفت:هر جا که دل به بیگانگان بسته شد جز خواری و ذلت چیزی عاید آنها نشد.
رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به اینکه ایران توانایی تامین امنیت تنگه هرمز و خلیج فارس را دارد، گفت: موفقیت های بدست آمده در تولید موشک های بالستیک که از عوامل مهم بازدارنده تجاوز دشمن به کشور محسوب می‌شود، مبتنی بر فرهنگ دفاع مقدس می باشد.
بررسی ها نشان می دهد دولت مقادیری بین 11 تا 18 میلیارد دلار ارز 4200 تومانی در اختیار برخی افراد قرار داده است که با آن کالاهای مورد نیاز مردم را وارد کنند ولی این ارز را به تاراج برده و یا اجناس وارداتی را در بازار و به نرخ ارز آزاد فروخته‌اند.
رئیس ستادکل نیروهای مسلح با تاکید بر اینکه امروز دشمنان از تجاوز مستقیم نظامی به کشور نا‌امید شده‌اند، گفت: نتیجه تجاوز به این کشور قطعا انهدام و اسارت خواهد بود.