معاون پژوهش جامعه المصطفی العالمیه بابیان این‌که 20 مرکز پژوهشی در جامعه المصطفی العالمیه فعالیت می‌کنند از معرفی انجمن‌های علمی برتر جامعه المصطفی در هفته پژوهش خبر داد.
جمعی از نهادهای حوزوی در نامه ای خطاب به آیت الله یزدی، از ایشان برای کاندیداتوری در انتخابات میان دوره ای خبرگان رهبری از حوزه انتخابیه قم، دعوت کردند.
رئیس موسسه علمی و فرهنگی زنان منتظر بااشاره به اینکه جامعه ما امروز دچار نوعی ولنگاری فرهنگی شده است، گفت: امروز عدم ارائه برنامه مناسب برای فرهنگ نشان از آن دارد که فرهنگ در جامعه متولی ندارد.
آیت‌الله نوری همدانی از مراجع تقلید با بیان اینکه اگر فرهنگ ورزش در جامعه ترویج شود بسیاری از بیماری‌ها از بین خواهد رفت گفت: اگر ورزش در جامعه فرهنگ همگانی شود 50 درصد از مراجعات به پزشکان کاهش می‌یابد.
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با اشاره به اینکه تاکنون 63درصد بودجه فرهنگی کشور محقق شده است، گفت: کمیسیون فرهنگی مجلس با جدیت به دنبال تخصیص 100 درصد بودجه فرهنگی کشور در سال جاری است.
رئیس شورای عالی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با اشاره به اینکه طلاب با تلاش و همت به اوج می‌رسند گفت: شرایط شهریه و تمکن مالی اثر بسزایی در طلبه فاخر شدن ندارد.
مدرس مرکز تخصصی امامت گفت: بحث لقب صامتی که به امام حسن عسکری(ع) داده بودند جنبه‌های مختلفی داشت که یکی از عمده‌ترین جنبه‌ها سکوت بسیار ایشان بود، این امام معصوم(ع) زبان خود را بیشتر برای ذکر خداوند می‌گشودند این امر به گونه‌ای بود که گاهی در مقابل ویژگی ناطق بودن امام نیز قرار می‌گرفت.
قائم مقام جامعه مدرسین حوزه علمیه قم بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی را راهگشا دانست و گفت: وظیفه روحانیت در برابر بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی، تبیین دقیق این بیانیه برای مردم است.
احمد رضانژاد یکی از شهدای پرافتخار روستای فردو و برادر شهید عباس رضانژاد و عموی شهید مهدی رضانژاد است.
دبیر علمی بیستمین سالگرد تأسیس دانشگاه قرآن و حدیث با اشاره به 20 ساله شدن این دانشگاه گفت: ترویج معارف دینی و قرآنی مهم‌ترین رسالت دانشگاه قرآن و حدیث است.
به علت سن کم شهید محمودی او را برای اعزام به جبهه ثبت‌نام نمی‌کنند؛ مخفیانه در پادگان آموزشی حاضر می‌شود وقتی متوجه حضور او در پادگان می‌شوند برای منصرف کردنش به او می گوینده‌ باید خرج روزانه خود در پادگان را بدهد قبول می‌کند و روزنه 30 تومان به پادگان پرداخت می‌کند.
مسئول سازمان بسیج رسانه استان قم از برگزاری پنجمین دوره جشنواره ابوذر خبر داد و گفت: سال گذشته 540 اثر به دبیرخانه جشنواره ابوذر ارسال شد.
این مرجع تقلید با اشاره به اینکه رسانه ها باید در انتشار و انعکاس اخبار صداقت در گفتار و نوشتار را مورد توجه قرار دهند، گفت: رسانه‌ها روش حضرت ابوذر را در پیش بگیرند چرا که ارزش فعالیت رسانه‌ها کمتر از مبلغان نیست.
بیست و یکمین جشنواره تئاتر قم در حالی برگزار می‌شود که برخی از هنرمندان تئاتر انتقادهایی به برگزاری «خانوادگی» این جشنواره دارند.
عضو خبرگان رهبری بابیان این‌که دشمنان به دنبال ایجاد تفرقه در بین امت اسلامی هستند، گفت: وحدت و همدلی نیاز کنونی امت اسلام است
عضو خبرگان رهبری بابیان این‌که سیاست اسلام بر وحدت و یکپارچگی است، گفت: توطئه‌های انگلستان موجب تفرقه و اختلاف در بین امت اسلام شده است.
مراجع تقلید و علما با اشاره به اینکه امروز گفتمان وحدت، گفتمان غالب و گفتمان تکفیر رو به انزوا است، تصریح کردند: مسلمانان با وحدت زیر پرچم اسلام توطئه ها و نقشه های دشمنان را خنثی و در برابر آنها ایستادگی می کنند.
مدیرحوزه های علمیه با تقدیر از مسجد محور بودن فعالیت های بسیج، گفت:بسیج مستقیم و غیرمستقیم الگوی خودش را به دنیا صادرکرده است گرچه به این نام نباشد اما مهم فرهنگ و الگوی بسیجی است که صادر شده است و دیگران از آن الگو برداری کرده اند.
آیت الله العظمی جوادی آملی با اشاره به اینکه همه مردم بسیجی هستندو باید همواره در صحنه باشند، گفت:ایمان و اعتماد به خداوند، راهگشای مشکلات است.
این مرجع تقلید بابیان این‌که در هرجایی که بسیج کار آیی داشته باشد آنجا انقلاب جریان داشته و مسیر روشن است، گفت: بسیجیان باید همواره در خدمت ولایت و رهبری باشند.